ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULUNA KEMAL MEHTAP DÜZOVA ÇİFTİNDEN MADDİ YARDIM

Arguvan’da Atmalılar İlköğretim Okulu'na Kemal-Mehtap Düzova çifti borçlarının tamamlanması amacıyla katkı sundular.

ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULUNA KEMAL MEHTAP DÜZOVA ÇİFTİNDEN MADDİ YARDIM
Arguvan’da Atmalılar İlköğretim Okulu'na Kemal-Mehtap Düzova çifti borçlarının tamamlanması amacıyla katkı sundular. 
 
Devlet vatandaş işbirliği ile inşaatına başlanan okulun bitirilmesi için maliyetin yarısını devlet, yarısını vatandaşın karşılaması kararlaştırırken, devletten yüzde 25'lik ödenek verilince borçları ödenemeyen okulun borcunun tamamlanması için vatandaşlar devreye girdi.
 
İstanbul'da yaşayan Kemal-Mehtap Düzova çifti, okulun yapım aşamasında yaptıkları yardımla birlikte daha sonra kalan borcunun ödenebilmesi amacıyla okula 25 bin lira daha katkı yaptılar.
 
Mehtap Düzova, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerinin de zor şartlarda okuduklarını, ancak İstanbul'daki işleri nedeniyle yüksek gelire eriştiklerini belirterek, eşinin memleketi olan Arguvan'dan bu yönde bir teklif geldiğinde seve seve kabul ettiklerini söyledi.
 
Okulun inşaatına başlandığı zaman eşinin 25 bin lira katkı yaptığını belirten Düzova, buna rağmen okulun borcunun bitmediğini öğrenince kendisinin de 25 bin lira katkı sağlayarak borcu bitirdiklerini anlattı.
 
Kemal Düzova ise, mesleğinin öğretmenlik olduğunu belirterek, şöyle konuştu: 'Doğduğum büyüdüğüm memleketime olan borcumuzu ödediğimizi düşünüyoruz. Maddi ve manevi olarak her zaman çocukların yanındayız. Türkiye'deki engellerin ancak eğitimle aşılacağına inanan insanlardanız. Çocuklarımız, depreme dayanıklı, modern okullarda eğitim görürlerse biz bundan büyük mutluluk duyarız.'
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56