CHP, UĞUR MUMCU’YU ANIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl örgütü, gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun katledilişin 22’nci yılında anıyor.

 CHP, UĞUR MUMCU’YU ANIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl örgütü, gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun katledilişin 22’nci yılında anıyor. Belediye konferans salonunda 24 Ocak saat 13.00’de yapılacak konferansa gazeteci yazar Barış Yarkadaş, gazeteci yazar İsmail Saymaz, CHP Parti Meclis üyesi ve Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ve CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba konuşmacı olarak katılacaktır.

KALEMİ KIRILAN GAZETECİLERİN DE YANINDAYIZ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ülkenin önemli bir değeri olduğunu anımsatarak, “Bundan tam 22 yıl önce 24 Ocak 1993’te aracına yerleştirilen bir bomba ile kahpece katledildi. O günden bu güne her yıl Mumcu’yu unutmamak ve unutturmamak için çeşitli etkinliklerle anıyoruz. Bu yıl da Uğur Mumcu ve kalemi kırılan gazeteciler konulu bir konferansla demokrasi haftasında hem Uğur Mumcu’yu hem de katledilen aydın ve gazetecilerimizi bir kes daha anacağız. Aynı zamanda AKP iktidarı döneminde her gün artmaya devam eden basın ve gazeteciler üzerindeki baskı çerçevesinde bir şekliyle kalemi kırılan gazetecilerin de yanında olduğumuzu göstereceğiz. CHP iktidarında hem katledilen ve bugüne kadar aydınlatılmayan cinayetleri aydınlatacağımızı ve daha özgür düşünen, yazan gazeteciler için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

KONFERANSA TÜM MALATYALILAR DAVETLİDİR

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Uğur Mumcu ve Kalemi Kırılan gazeteciler” konulu konferansa tüm Malatyalıları da davet etti. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56