HRANT DİNK KATLEDİLİŞİNİN 5.YILINDA SESSİZ YÜRÜYÜŞLE ANILACAK

“Hrant’ın Arkadaşları” tarafından organize edilen yürüyüş, bugün saat 13.00’te Taksim Meydanı’nda başlayacak, Hrant Dink’in öldürüldüğü Agos gazetesinin Şişli’deki binası önünde sona erecek. Yürüyüşe bir Grup Arguvanlınında katılması bekleniyor.

HRANT DİNK KATLEDİLİŞİNİN 5.YILINDA SESSİZ YÜRÜYÜŞLE ANILACAK
Hrant Dink, katledilişinin 5’inci yılında düzenlenecek sessiz yürüyüşe bir grup Arguvanlında katılması bekleniyor. Arguvan Vakfı yürüyüşü üyelerine duyurdu.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, katledilişinin 5’inci yılında ailesi ve arkadaşları tarafından düzenlenecek slogansız, flamasız, bayraksız bir şekilde “sessiz yürüyüşle” anılacak. “Hrant’ın Arkadaşları” tarafından organize edilen yürüyüş, bugün saat 13.00’te Taksim Meydanı’nda başlayacak, Hrant Dink’in öldürüldüğü Agos gazetesinin Şişli’deki binası önünde sona erecek.

Hrant Dink’in arkadaşları adına yapılan açıklamada, “Hrant Dink’i yok ettikleri günden bu yana tam beş yıl geçtiği” anımsatılarak “Beş yıl önce onu yüz binler İstanbul caddelerinde akarak, milyonlar ağlayarak uğurladı. Beşinci yılında o büyük dayanışmayı, o sessiz çığlığı, o çok büyük anlam taşıyan demokratik çıkışı tekrarlamak dileği ve umudundayız. Beş yıl boyunca cinayetin yargılanma sürecini hepimiz içimiz burkularak, öfkelenerek, isyan ederek izledik. Karşımıza üç beş tetikçi çıkardılar ve bununla yetinmemizi istediler. O yüzden 19 Ocak 2012 Perşembe günü Hrant Dink’i olabildiğince büyük bir kitlenin katılımıyla anmak daha da bir anlam ve önem kazanıyor” denildi.

Hrant’ın arkadaşları, bugün saat 13.00’te Taksim Meydanı’nda toplanacak, daha sonra AGOS gazetesinin önüne dek sessiz yürüyüş gerçekleştirecek. Yürüyüş süresince, “Slogan yok. Örgütsel flama, bayrak yok. Bu sessiz bir çığlık” ifadelerine yer verildi. Yürüyüşün ardından saat 15.00’te gazete binası önünde bir açıklama yapılacak. Hrant Dink, 19 Ocak 2007 tarihinde saat 15.00 sıralarında, Agos gazetesinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56