MUHARREM KAYA'NIN KÜLLERİMİ SANA BIRAKTIM ROMANI ÇIKTI

‘Küllerimi Sana Bıraktım’. Muharrem Kaya’nın Pencere Yayınlarından çıkan İlk romanı. Kurgusu yaşlı bir adamın anlatımıyla genç bir delikanlının meraklı sorularıyla başlıyor.

MUHARREM KAYA'NIN KÜLLERİMİ SANA BIRAKTIM ROMANI ÇIKTI

‘Küllerimi Sana Bıraktım’.  Muharrem Kaya’nın Pencere Yayınlarından çıkan İlk romanı. Kurgusu yaşlı bir adamın anlatımıyla genç bir delikanlının meraklı sorularıyla başlıyor. Politik bir pencereden olayların akışı tarihsel olaylarla yüzleşmeyi de beraberin de getiriyor. Kürtler, Ermeniler, Türkler, Romenler ve Alevilerin birlikte yaşadığı coğrafyada bir döneme tanıklık ediyor. Yaşlı Adamın anlattıkları sizi öylesine alıp götürüyor ki tarihle bir kez yüzleşmek zorunda kalıyorsunuz. Yörede yaşayan halkların ise bu kıyımlara yanalız seyirci kalmayıp, destek olduklarının da farkın da olmak vicdanınızı rahatsız edecektir.

MUHARREM KAYA KİMDİR
Şair ve yazar Muharrem Kaya 1950    yılında  Malatya Yazıhan İlçesinde doğdu. Derejan Aşiretinden olup İlk ve Orta öğrenimini Malatya da tamamladı. Üniversiteyi Almanya da bitirip Tekstil Mühendisi olarak yaşamını İzmir de devam ettirmekte. İlk şiir kitabı “Ser Belam Zor Belam” 1994 yayınladı. İkici şiir kitabı “Fırdevsin Dramı” 2002 yayınlayan yazar,  “Esir Kampının Su Taşıyıcısı” adlı öykü kitabı 2007 de yayınlanmasından sonra “Küllerimi Sana Bıraktım” romanlıyla okurlarıyla buluştu.


Roman ile ilgili ayrıntılı bilgiyi sitemiz yazarlar bölümünde Rıza Parlak yazısından okuyabilirsiniz.  

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56