Süleyman Kılıç’ın Cılgalar İsimli Kitabı Çıktı  

Arguvan İsaköylü hemşehrimiz Süleyman Kılıç'ın Cılgalar İsimli Kitabı Çıktı. Kitap baştan sona samimi bir dil ve yalın Türkçeyle kaleme alınmış, yaşam duraklarını da yansıtan çok sayıda fotoğrafa da yer verilmiştir.

Süleyman Kılıç’ın Cılgalar İsimli Kitabı Çıktı  

Arguvan İsaköylü hemşehrimiz Süleyman Kılıç'ın Cılgalar İsimli Kitabı Çıktı

Anadolu Bozkırından Bir Yaşam öyküsü

Süleyman Kılıç kitabında, çocukluğunu, ailesini, arkadaşlarını, okul yıllarını, gençliğini, Malatya-Arguvan’ı, çevresini, ülkesini, dünyayı tanıma sürecini anlatıyor. Cılgalar, hem bir anı-biyografi kitabı hem de röportajlarla zenginleştirilmiş kültürel bir çalışma.

Anadolulu fakir bir ailenin çocuklarına adanmış yaşamını olduğu kadar, bir yetişme ve bilinçlenme öyküsü de aktarıyor Cılgalar.

Sayfaları çevirdikçe, yöresel dilde “dağlık arazide patika yol” anlamına gelen “cılga”nın, Kılıç’ın yaşamındaki belli başlı kesitleri oluşturduğunu öğreniyoruz.

Kitap baştan sona samimi bir dil ve yalın Türkçeyle kaleme alınmış, yaşam duraklarını da yansıtan çok sayıda fotoğrafa da yer verilmiştir.

Kitap Uyum Yayınlarından çıktı

Kitap D&R  - KIRMIZI KEDİ YAYINLARI - KAYNAK YAYINLARI- UYUM YAYINLARI- BKM KİTAP –İDEFİX ınternet sitelerinden satışa sunulmuştur.

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56