FETTULAH HOCA İZZETTİN HOCA KUCAKLAÇMASI //

         Ülkede huzur ve istikrar için çabaların sürdürüldüğü şu sırada ‘’bu zati muhteremler’’ hak ve özgürlüklerden o kadar mı rahatsızlar ki ‘’Cami yanına aş evi yanına Cem Evi) planlarını halka dayatmaya kalkıştılar..?
        12 Eylül 80 faşizmi akabinde İzzettin Hocanın  TV kanallarında anlatımları ve CEM Vakfının yayına sunuluşuyla da bu ‘’iş birliği, anlaşılıyor olmalıydı..
        S.  DOĞAN’’nın   Alevileri Fettullah hocanın koltuğuna sıkıştırma çabaları ‘’akla gelen kaygıları alabildiğine  beraberinde getirmiş oldu..
        Eğer ülkede inançlara saygı ve özgürlük gündemde ise, ‘’inananlar kendi öğreti ve istekleriyle baş başa bırakılmalıdır.. İnananlar ibadetin yeri şekli ve zamanını ‘’öğretilerinde ne gördüler ise,  onu yaşamak isterler ve en doğrusu da zaten odur..                            
        Fettullah Hoca  Ve İzzettin hocanın  projeleri, ‘’zor ve bir dayatmadır ve boşu boşunadır da..
        Şöyle ki, Alevilerin ve de Sünnilerin arasında sorun yaratma çabaları ‘’Hz. Muhammed in vefatıyla başlamış ve de devam etmektedir..
        Anında makam ve menfaat için ‘’siyaset kirletilmiş ve toplu katliamlar başlamış, yakın tarihimiz ‘’K.Maraş, Sivas, Gazi, Malatya, Çorum hatta Gezi ve Taksim le de devam etmiştir..
   
        -Bu böyle devam edebilecek  midir? Hayır edemeyecektir..
        Sünni yurttaşlar zaten inanç ve ibadetlerinde hür ve rahattırlar, buna kimselerin bir şeyler dediği de yok zaten.. Alevilerin ve diğer farklılıklar inanç ve ibadetleri için rahat bırakılmalılar ve de en doğal haklarıdır..
        İşte biz onun adına ‘’Laiklik diyoruz.. AKP nin ayrımcı politik çabaları bu kardeşçe yaşam arzularının önünü kesmeye yetmedi..
 
       -12  İmamlardan 6, İmam Caferi Sadık Hazretlerinin bir sözünden öğüt alınmasını dilerim..
        Buyuruyorlar ki;  ( İnananları inancından döndürmekten bir dağı alıp öbürünün üstüne koymak daha da kolay olur.. )             
        Yani bu güne kadar Aleviliği yok edilme çabaları bir sonuç vermedi..  Anlaşılacağı gibi.
siyasetçilerin akıllarını başlarına toplamalarında yarar var ve geç bile kalınmıştır..
        Halklar için, doğru ve tek çıkar yol ise, özgürlük ve eşitliği ilke edinip kendi düzenlerini kurup insanca yaşamaya artık adım atmalıdırlar diyoruz..
        -Sermaye adına sürdürülen sınıflı siyaset uzun bir süre denendi, ‘’Irkçılık dincilik ve işlerine nasıl ne geldiyse malzeme edip, savaşlarla insan kanı akıtarak ‘’hasılı kelam’’ her yöntem kullanıldı..
       
         Fettulah ve İzzetin hocaya gelince, çabaları boştur boşunadır diyorum.. Ortalığı karıştırmakla bir yerlere varılmaz, iyisi ki ‘’tarih de ki  kara sayfalar arasına girmektense, herkes kendine düşenle meşgul olursa daha da iyi olur diye düşünüyorum..
        
       Saygılarımla..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56