İLKEL BİR SİSTEME DÖNÜŞ ÇİRKİNLEŞMEKDİR //

       Demokratik insancıl bir düzene geçmek için, 90 yıl Cumhuriyetle yönetilen bir ülkede, anti demokrat kurumlaşmalarla, çağdan kopmanın tam anlamı günümüzün insanını kavgaya buyur etmek demektir..
 
      Belli bir kesimi  ‘’inandırarak kandırıp’’ arkasına takıp amaçladığı hedefe doğru koşuşturan birileri kavganın en belalısına da hazırlıklıdır demek..
      Bunun en inandırıcı ‘’yalansız yanı’’  2013 ün tam da ortalarında ‘’Gezi  Ve Taksim’de ‘’devlet güçlerine verilen talimatlarla, özgürlük diyen insanlara çektirilenlerdir..  Faşizan ölçüsüz uygulamalar o kavgayı akla getirmez mi dersiniz.?
      Tüm dünya da özgürlük isteyen halkına, hukuksuz emirlerle acımasızca eziyet ancak faşist sistemlerde görülebilmiştir..O nedenle tüm dünyada yalnızlığa itilen Türkiye‘’daha ne kadar inadında hırçınlaşıp anti demokratik tutumunu sürdürebilecekse.. Ülke aydın ve demokratları bunun merakı ile yatıp kalkıyorlar olmalı..
       Dini ve ırkı  siyasete alet etmekle  ‘’Bilim ve teknikte ilerlemiş tarihte bir ülke  düşünülebilir mi?,
Musolin ve Hitler’’faşizmiyle milyonlarca  cana kıyıldıktan sora, ‘’azda olsa, demokratik sisteme sermaye sahipleri bile boyun eğmek zorunda kalmışlardır .. 
 
  -     Din siyasete malzeme edilemez.. Şu anda ‘’kutsal Ay denilen oruç ayında, insanlar iftar yemeğine çağrıldığında ‘’görünen o acı manzara insan onuruna nasıl yakıştırılır, anlamakta zorlanıyoruz ve aklı selim din bilginleri bu konu ile ilgili neler düşünmekteler o da ayrı bir merak konusudur.. 
      
  • Özgürlük diyenlerden canına kıyılanlardan birisi ‘’Ali İsmail KORKMAZIN  zalimane öldürülme olayını eski bakanlardan başbakan yardımcısı Hüseyin Çelik şöyle anlatıyor.. S.Korkmaz  ‘’beyin amaliyatı geçirmiş, Kan cıvıtıcı  kullanırmış, kalp kapakları değişmiş vesaire. Elini vicdanının üstüne koymadan Korkmaz canımızın ölüm nedenlerini bunlarla sıraladıktan sora, savcıların gerekli araştırma ve incelmeleri yapmakta olduklarını söylüyor..
  • Otelci de oteline zarar gelmesin diye kamarasını karartmış..
          Basın mensuplarından tek birisi bile demedi ki ‘’ Kamaralar karartılınca mı yada kamara aktif olunca mı caydırıcı olunur, bu soruyu tek bir kişi dahi soramadı?     
     
          Sözün özü:
          Çağımızda İktidarlar ‘’usulsüzlük, yolsuzluk ve hukuksuzluk gibi ayıplarına  gölge olmak için her türlü zora başvurarak direniyor ise, o ülke insanlarının ellerini çenelerine götürüp oturarak düşünmeleri gerekecektir.. Çünkü; ilkel bir sisteme dönüş çirkinleşmektir…
 
          Kavgasız, Savaşsız ve de sömürüsüz bir yaşam istiyor isek, ilkellikten kaçınıp insancıl bir dünya düzeni diyerek hemen ayağa kalkmak  gerekiyor.  21.YY çağdaş dünyasında karşı tavır zorunludur diyoruz.       
 
          Saygılarımla..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56