İSAKÖY’DEN İZLENİMLER-1

                          
Merhabalar efendim.

Sevda hanımla beraber köyüme gittim çok şükür sağ salim geldik. Dolu dolu tam dokuz gün geçirdik.
Efendim Malatya’yı büyük şehir yaptılar. Büyükşehir olunca köyler mahalle oluyor. Bizim İsaköy’de, İsa mahalle oluyor. Ben pek alışamadım. Burada yaşayanlarında pek alıştığı söylenemez.

Ayrıca bir şehire” büyükşehir” demekle büyük olmazmış. Siz artık” köy değilsiniz mahalle oldunuz” demekle de mahalle olmazmış.

Haklı olarak oturanlar soruyor.” Mahalle olduk ne değişti. Yolumuz, yolağımız yaşantımız hep aynı. Değişen tek şey kendi imkanlarımızla getirmiş olduğumuz suyumuzu bize parayla satmaları oldu.”

Malatya’nın Büyükşehir oluş tarihi 2012.Geçmiş yıllarda bir toplantı vesilesiyle gitmiştim. Kültür evindeki toplantıya Kaymakam ve Belediye Başkanı katılmıştı. Yaptığım konuşmada köyümüz mahalle olmuş çok güzel. Ancak köylülerimiz diyor ki “bizim mahalle Malatya’da gördüğümüz mahallelere benzemiyor. Ne zaman benzeyecek?” diye soruyorlar.

Konuşmam bitince Kaymakam yanıma geldi. “Süleyman bey haklısınız ancak elimizden bir şey gelmiyor.”
Kaymakam beye ben değil ama, seksenlik Fatma hala (Eşitge mezrasından Fatma Alp) en güzel cevabı veriyor.” Bu işler senin yapacağın işler değilse niye orada oturuyorsun”


Daha neler neler… devam edecek efendim.                                          
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56