MALATYA KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNDEN MAÇ SONUÇLARI, NAKLEN

                               Malatya’daki çiçekçilerin en sevdiği devlet kurumlarını sayıyorduk.
Malatya’daki çiçekçiler, Milli Eğitim Müdürlüğünden sonra en çok, kültür müdürlüğünü seviyorlardı. Çiçekçiler mi bıktı, çiçek gönderen yağdanlıklar mı bilinmez.
Bir zamanlar Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşanan med cezir, şimdi de Kültür ve Turizm Müdürlüğünde yaşanıyor. Hamza Doğuç ile Mehmet Bulut, az mı yer değiştirdiler? Biri, mahkeme kararıyla geliyor; öteki, atamayla gidiyordu. Bu gidiş gelişlerin bir benzerini, ilimiz Kültür ve Turizm Müdürlüğünde yaşıyoruz. Ha, bu gidiş gelişler, sona erecek gibi de görünmüyor.
Makamdan ayrılana, bir ay güle güle ziyaretleri sürer. Makama yeni gelene de bir ay hoş geldin ziyaretleri sürer. O makamın gerektirdiği işler, ziyaret yoğunluğundan ertelenir. Devlet zarara uğrar belki; ama öte yandan ekonomi canlanır. Kentin çiçekçileri harıl harıl çalışır. Makam odası çiçekle dolar. Makam odasına sığmayan çiçekler, koridora dizilir. Demek ki ekonomiyi canlandırması bakımından bir yararı da varmış.
Malatya İl Kültür Müdürü Derviş Özbay, geçen yıl Bartın’a atandı. Bartın’da kendi deyişiyle ‘hayatında yapmadığı tatili yaşadı’. Tatilinin ardından mahkeme kararıyla yeniden Malatya’ya döndü. Derviş Özbay, Bartın’a giderken güle güle ziyaretleri oldu mu bilmem; ama yeniden Malatya’ya döndüğünde odası çiçeklerle dolmuştu. Derviş Özbay’ın yerine atanan Bahattin Kabahasanoğlu, ilimizde Kültür ve Turizm Müdürü olarak göreve başladığında da odasına sığmayan çiçekler, koridorlara sıralanmıştı.
Malatya Kültür Müdürü Derviş Özbay, birkaç ay önce görevinden alınarak yeniden Bartın’a gönderilmişti. Kabahasanoğlu, yeniden döndü Malatya Kültür ve Turizm Müdürlüğüne. Demek ki Malatya Kültür Müdürlüğünde bir ay gidenle vedalaşma, bir ay da gelenle hoş geldinizleşme gerçekleşecek, demiştik ki… O da ne? Derviş Özbay, Malatya Kültür Müdürlüğüne yeniden dönüyor; Bahattin Kabahasanoğlu, yine yolcu.
 Yolluklar veriliyor nasılsa. İşler ertelenecek. Olsun, Malatya ekonomisi canlanacak ya. En azından çiçekçiler sevinecek. Çiçekçilerin şimdilik en çok sevdiği kurum; milli eğitimden sonra kültür müdürlüğü olsa gerek. Artık, olsa gerek sözü de gereksiz. Tescillendi, çiçekçilerin en sevdiği kurum Malatya Kültür ve Turizm Müdürlüğü…
 Malatya İl Kültür Müdürü Derviş Özbay, üçüncü kez görevden alınarak Bartın’a; Bahaeddin Kabahasanoğlu da üçüncü kez Malatya İl Kültür Müdürlüğüne atandı. Artık, çiçek de gelmez oldu makam odalarına çiçekçiler de…
Malatya ekonomisi canlanmasa da ülke ekonomisi canlanır mı dersiniz? Evlerini taşımasalar da yolluk alıyorlarsa… En azından yolcu taşıma sistemine katkısı olmuştur…
 
Sultan KILIÇ – Malatya     [email protected]Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56