4 KİŞİNİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ CİNAYET DAVASINDA 24 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Arguvan Alhasuşağı Köyünden Seydi Battal Kılıç, oğlu Erdal Kılıç,Mustafa Kılıç ve birahane çalışanı Hasan Tecimer'in hayatlarını kaybettiği cinayetin favası sonuçlandı.Olayda; babası, ağabeyi, akrabası ve bir çalışanını kaybeden Ergün Kılıç, duruşma sonrası adliye önünde yaptığı açıklamada, kararın kendisini tatmin etmediğini, davayı temyize götüreceklerini söyledi.

4 KİŞİNİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ CİNAYET DAVASINDA 24 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Malatya Cezmi Kartay Caddesi′ndeki Arguvan Alhasuşağı Köyünden Seyit Battal Kılıç′a ait birahanede 26.11.2009 tarihinde düzenlenen bir saldırı sonunda işletmenin sahibi Seydi Battal Kılıç, oğlu Erdal Kılıç, Akrabaları Mustafa Kılıç ve birahane çalışanı Hasan Tecimer hayatlarını kaybetmişlerdi.

Olayın ardından Ömer Boztepe, Ahmet Çelik ve Celal Türker tutuklu yargılanırken, olayın asıl sanıklarından olduğu iddia edilen Bekir Boztepe ise halen firarda bulunuyor. Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma sonucunda mahkeme yargılamayı sonuçlandırarak kararını verdi. Mahkeme heyeti halen firarda olan sanıklardan Bekir Boztepe'nin dosyasını ayırarak, hakkındaki yakalama kararının devamına karar verdi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Ömer Boztepe hakkında 4 kişinin öldürülmesine yardım etmekten toplam 25 yıl, 1 kişiyi öldürmeye teşebbüsten 4 yıl 22 gün ve bir kişiyi yaralamaktan ise 2 ay 15 gün hapis cezası olmak üzere toplam 29 yıl 3 ay 7 gün hapis cezası verildi.

Mahkeme heyeti, adam öldürme suçundan tutuklu yargılanan Ahmet Çelik ve Celal Türker hakkında kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı gerekçesiyle haklarında beraat kararı vererek, tahliye etti.

Davada yardım ve yataklıktan tutuksuz yargılanan Coşkun A., Ali B., ve Eren Ç. hakkında ise 10 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Olayda; babası, ağabeyi, akrabası ve bir çalışanını kaybeden Ergün Kılıç, duruşma sonrası adliye önünde yaptığı açıklamada, kararın kendisini tatmin etmediğini, davayı temyize götüreceklerini söyledi. Savcının mütalaasına itiraz ettiklerinde, 'karara itiraz edebilirsiniz' dediğini öne süren Kılıç, "Bu söze bakarak kararın önceden verildiğini düşünüyorum. Bu nasıl mahkeme, bu nasıl adalet. Bunun peşini bırakmayacağım. Temyize götüreceğim." de

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56