AĞBABA; 44 MALATYASPOR SAHİPSİZ DEĞİL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba , Bölgesel Amatör Lig 4. grubunda lider Payas Belediye ile şampiyonluk mücadelesi veren 44 Malatyaspor arasında oynanan ve istenmeyen olayların yaşandığı karşılaşmayla ilgili TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaptı.

AĞBABA; 44 MALATYASPOR SAHİPSİZ DEĞİL
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba , Bölgesel Amatör Lig 4. grubunda lider Payas Belediye ile  şampiyonluk mücadelesi veren 44 Malatyaspor arasında oynanan ve istenmeyen olayların yaşandığı karşılaşmayla ilgili TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaptı. Ağbaba;Payas Belediye- 44 Malatyaspor maçında üzücü olayların çıktığını belirterek “Malatya’dan maçı izlemeye giden taraftar ve basın mensupları taşlanmış, tartaklanmıştır. Maçtan sonra Malatyaspor kafilesi beş saat statta bekletilmiştir. 44 Malatyaspor’un ve taraftarlarının sahipsiz olmadığının bilinmesini isterim” dedi.
 
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Bölgesel amatör ligde hafta sonu oynanan Payas-44 Malatyaspor maçında olaylar çıkmıştır. Final niteliğinde olan bu maçta hakem kötü bir yönetim göstermiş, ayrıca böyle önemli bir maça dördüncü hakem olarak Hatay bölgesinden bir hakem görevlendirilmiştir. Saha komiseri olaylarda taraf olmuş, görevini yapmamıştır. Malatya’dan maçı izlemeye giden taraftar ve basın mensupları taşlanmış, tartaklanmıştır. Olayı önlemesi gereken polis ise hem Malatyalı taraftara hem de basın mensuplarına, hatta teknik direktörümüze saldırmıştır. Maçtan sonra Malatyaspor kafilesi beş saat statta bekletilmiştir. Çıkışta ise otobüsümüz taşlanmış, taraftarlarımızdan birisi beyin travması geçirmiştir” ifadelerini kullandı.
 
Ağbaba konuşmasının devamında “Ben, 44 Malatyaspor’un ve taraftarlarının sahipsiz olmadığının bilinmesini isterim. Bu olaylardaki tutumlarından dolayı Federasyon’u, polisi ve Bakanlık yetkililerini kınıyorum. Olayın takipçisi olacağımın da bilinmesini istiyorum.”şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56