AĞBABA; KANIN AKMASINI İSTEMEK MEMLEKETE İHANETTİR

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Arguvan ve Arapgir İlçelerinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Ağbaba köy ve mahalle muhtarlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda ;"Ana muhalefetle bile barışmayan, ülkede yaşayanların kimini etnik kimliğiyle, kimini mezhebiyle , kimini doğum yeriyle suçlayanlar bu ülkeye barış getiremez.Kanın akmasını istemek bu memlekete yapılan ihanettir" dedi.

AĞBABA; KANIN AKMASINI İSTEMEK MEMLEKETE İHANETTİR
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Arguvan ve Arapgir İlçesi'nde çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Ağbaba köy ve mahalle muhtarlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda ;"Ana muhalefetle bile barışmayan, ülkede yaşayanların kimini etnik kimliğiyle, kimini mezhebiyle , kimini doğum yeriyle suçlayanlar bu ülkeye barış getiremez.Kanın akmasını istemek bu memlekete yapılan ihanettir" dedi.
 
CHP Milletvekili Veli Ağbaba beraberinde Arapgir İlçe Başkanı Hüseyin Akşahin, İl Başkan Yardımcısı Erdal Akkar, Disiplin Kurulu Üyesi Yakup Korkmaz ve ilçe yöneticileri ile birlikte Arguvan'a bağlı Yazıbaşı (Narmikan) Köyü, Arapgir'e bağlı Bacalı, Deregezen,Kılıçlı Köyleri ile Tebiruşağı ve Hacıuşağı Mezralarını ziyaret etti.
 
SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ
 
CHP Milletvekili Veli Ağbaba ve beraberindekiler ilk olarak Arguvan'a bağlı Yazıbaşı Köyü'nü ziyaret etti.Köylülerle görüşen ve sorunlarını dinleyen Ağbaba, Yazıbaşı İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören öğrencilerle de buluşarak öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.Ağbaba daha sonra Arapgir'e bağlı Bacalı, Deregezen,Kılıçlı Köyleri ile Tebiruşağı ve Hacıuşağı Mezralarını ziyaret etti.
 
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, köy gezilerinin ardından Arapgir Merkezinde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. CHP'li Ağbaba burada yaptığı konuşmada "Sorunları yerinde tespit ederek TBMM'de ve ilgili makamlarda bu sorunların çözümü için girişimlerde bulunuyorum. Tüm Malatyalıların milletvekili olmaya çalışıyorum. Bunu meclis çalışmalarında göstermeye çalışıyorum. Bir başka siyasi partinin araştırmasına göre Türkiye'de ulusal basında en çok yer alan Milletvekillerinden birisiyim. Ayrıca kendi ilinin sorunlarını TBMM'de en çok dile getiren milletvekillerinden birisiyim. Söz verdiğimiz gibi Malatyalıların sesini TBMM'den en üst perdeden çıkarmaya çalışıyoruz."dedi.
 
BİR AKP’Lİ ARKADAŞ HARİÇ
Malatya Milletvekili Ağbaba konuşmasının devamında “Hiç oy almadığımız köylerin sorunlarını da dile getiriyoruz. Birileri bundan rahatsız oluyor. Don zararlarının tespit edilmesi için bir araştırma önergesi verdik. Bütün siyasi partiler destekledi. Bir AKP'li arkadaşımız hariç. AKP'lilerin oylarıyla bu araştırma önergesi reddedildi. Arapgir'de de en çok kayısı ve üzüm üretiliyor. Ama Arapgir'e girer girmez köylülerin feryadını duyuyoruz. Geçtiğimiz yıllarda, 6-7 bin liraya aldıkları ineğin Bin 500 liraya düştüğünü, yem ve saman fiyatlarının yükseldiğini ama süt ve et fiyatlarının düştüğünü söylüyorlar. Arapgir'in pek çok yerinde hayvancılık bitmiş durumda. Bunun sebebi çiftçinin kötü üretmesi mi? Kayısının üzümün para etmemesinin sebebi iyi ürün üretilmemesi mi? Hayır. Hükümet üreticileri desteklemiyor. Gelir dağılımındaki adaletsizlik hızla artıyor. Malatya yoklukla karşı karşıya gelecek” ifadelerini kullandı.
 
BAŞARISIZLIK CHP’YE ,BAŞARI KENDİNE
 
Barış sürecini de değerlendiren Ağbaba “Kiminin barış, kiminin imralı süreci dediği bir süreç gerçekleştiriliyor.Bizim partimiz hiç bir zaman nefretin yanında olmamıştır.Bizim partimiz her zaman savaşa karşı barışın, nefrete karşı hoşgörünün,düşmanlığa karşı kardeşliğin sesi olmuştur. Biz 1993 yılında meclisten polis zoruyla çıkarılıp götürülen milletvekillerinin meclisten çıkarılmasına karşı duruk. Başbakan PKK'lılarla kucaklaşan milletvekillerinin fezlekelerini meclise getirmek isteyince de karşı çıktık. Biz akan kanın kimsenin çıkarına olmadığını biliyoruz. Kanın akmasını istemek bu memlekete ihanettir. Biz bu sürecin önünde engel değiliz. Ama AKP bizim bu süreçte yer almamamız için çabalıyor. Başarısızlığı CHP'ye başarıyı kendisine mal etmek istiyor. Kanın durmasını istiyoruz. Kürt meselesini ‘2. karılarımızı Kürtlerden alalım’ diyen zihniyetler çözemez. Kürtleri Zerdüştlükle suçlayanlar bu meseleyi çözemez. Bu meseleyi samimiyetle barış isteyenler çözebilir. Bir taraftan barış isteyeceksiniz diğer taraftan 8 milletvekilini cezaevinde tutacaksınız. Eylül 2010'da referandumda evet demek demokrasi demekti. Darbeyle hesaplaşmaktı. Sendikalaşma artacaktı. O evet Türkiye'ye demokrasi getirmeyecek dedik. Referandum sendikacıları , gazetecileri cezaevine atmıştır.Darbecilerle hesaplaşılmamıştır. Türkiye'ye demokrasi getirmemiştir. Artan bir baskı, artan bir otorite ve artan bir faşizm var.”ifadelerini kullandı.
 
ÇİN’DEN DAHA ÇOK
Ağbaba cezaevleri ziyaretlerini de değerlendirerek “Ben cezaevi komisyon sözcüsüyüm. Ben Dünyada en çok tutuklu gazeteci ziyaret eden milletvekiliyim. Türkiye’de Çin'den daha çok tutuklu gazeteci var. En çok tutuklu bilim adamını, en çok tutuklu askeri ziyaret eden milletvekiliyim. Dünya'da 37 bin terör suçlusu var 3'te 1'i Türkiye'de. Türkiye'de anneler daha mı çok terörist doğruyor. Ana muhalefetle bile barışmayan, ülkede yaşayanların kimini etnik kimliğiyle, kimini mezhebiyle , kimini doğum yeriyle suçlayarak hiç kimse barış getiremez.”dedi.
 
‘SİYA MEM Ü ZİN’ EKİBİNE ZİYARET
Ağbaba ve beraberindekiler toplantı sonrası Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ağbaba, TRT Şeş’de yayınlanan ‘Siya Mem û Zin’ dizi çekimlerini de ziyaret ederek dizi ekibiyle  bir süre sohbet etti.
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56