AĞBABA’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Atatürk’ün Bursa Nutku’nu anımsatarak “Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır.”dedi.

AĞBABA’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Atatürk’ün Bursa Nutku’nu anımsatarak  “Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır.”dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının başlattığı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın sonucunda ilan edilen Cumhuriyetimizin 91. Kuruluş Yıldönümünü kutlamanın büyük onurunu yaşıyoruz.Tebaanın millete, saltanatın Cumhuriyet’e geçiş sürecinde yeni bir ulusun doğuşunun tarihinin yazılması  bugün hala Dünya devletlerine örnek gösterilmektedir.”dedi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu da değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “AKP Hükümeti 12 yıllık süreçte , Cumhuriyet’in kazanımlarını teker teker ortadan kaldırmaya, çağdaş, demokratik ve Laik Türkiye’nin geriletilmesi için mücadeleye devam etmektedir” dedi.

Atatürk’ün Bursa Nutku’nda gençlere “Türk Genci, devrimlerin ve Cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır.Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu,Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.”şeklinde seslendiğini kaydeden Ağbaba, “Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Ağbaba, açıklamasının sonunda “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği olan herkesi  rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56