ALEVİ DİYE ÖLDÜRÜLEN ALPER'İN DOĞUM GÜNÜNDE MEZARI ZİYARET EDİLDİ

Malatyada Tecdeli Adıyaşhi ailesinin Alevi olması nedeniyle aldıkları ölüm kararı ile öldürülen Alper Özdemir ‘in (Eren) doğum gününde ailesi ve arkadaşları mezarı başında toplandı.

ALEVİ DİYE ÖLDÜRÜLEN ALPER'İN DOĞUM GÜNÜNDE MEZARI ZİYARET EDİLDİ
Malatyada Tecdeli Adıyaşhi ailesinin Alevi olması nedeniyle aldıkları ölüm kararı ile öldürülen Alper Özdemir ‘in(Eren) doğum gününde ailesi vearkadaşları mezarı başında toplandı.

Duygulu anların yaşandığı ziyarette ortaçağ zihniyetini beyinlerinden ve yüreklerinden atamayan katil ve katilin azmettiricileri bir kez daha lanetlendi.

Arguvan Eymir Köyünden Alper Özdemir (Eren) ’in Alevi olması nedeniyle kızlarının evliliğine karşı çıkan Malatya Tecdeli Adıyahşi ailesinin ölüm kararı erkek kardeş tarafından gerçekleştirilmişti.
Tüm girişimlere rağmen büyüklerini ikna edemeyince, gizlice nikâhlanmak  zorunda kalan Alper ve Dilek daha sonra kız tarafının “Sizi affetik , gelin görüşelim, düğün günü belirleyip düğün yapalım” çağrısı üzerine aile büyükleriyle birlikte 10.01.2009 Cumartesi günü gittikleri Dilek Adıyahşi’nin Malatya Tecde mahallesindeki baba evinde genç kızın kardeşi tarafından ailelerinde gözleri önünde kızın erkek kardeşi tarafından tabancayla vurularak öldürülmüşlerdi.Cinayeti işleyen kızın kardeşi ile birlikte azmettirici olduğu ileri sürülen amcası da gözaltına alınmış her ikisi de tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Mahkeme, cinayeti işlediği tarihte 17 yaşında olan Ahmet Adıyahşi’ye ablasını öldürdüğü için 20 yıl, eniştesini öldürdüğü için ise 12 yıl hapis cezası vermiş, Mahkemenin kararı tepki ile karşılanmıştı.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56