AMAN HA, KİMSE DUYMASIN (2)

Sultan Kılıç'ın Cumhuriyet Halk Partisi Malatya il örgütü, CHP Aydın Milletvekili Fatih ATAY ve Parti Meclisi Üyesi Gülseren ONANÇ’la birlikte Malatya’da gerçekleştirdilkleri ziyaretten izlenimlerinin 2. bölümü.

AMAN HA, KİMSE DUYMASIN (2)
                  YAZIHAN, FETHİYE ve HEKİMHAN YOLLARINDA
Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütünün, genel merkezden kura ile Malatya’ya gelen iki yöneticisiyle düzenledikleri gezilerin ikinci günündeyiz. CHP Aydın Milletvekili Fatih ATAY ve CHP Parti Meclisi Üyesi Gülseren ONANÇ’ın, Malatya CHP teşkilatına katkı sunmak için ilimize geldikleri açıklanmıştı. Bu bağlamda üç günlük gezi ve ziyaretlerin ikinci günündeyiz. Oldukça kalabalık bir grup, çok sayıda araçla yola çıkıyoruz.
 Eski adaylar, yeni adaylar, ben de mi aday olsam diye içinden geçirenler, sempatizanlar, partinin çeşitli kademelerindeki yöneticiler… Aday adayları Veli AĞBABA, Rahmi YÜCE, Selahattin SARIOĞLU, Muharrem KILIÇ gezi ekibindeler. Eski CHP İl kadın kolları Başkanı Esengül LÜLE ve eski belediye başkanı adaylarından Ömer ŞARAPNAL da geziye katılanlardan. il Aday adaylarından Muharrem Temiz, basın açıklamalarında da gezilerde de görünmüyor. Gezi süresince protokolde sandalye kapmaca gerçekleşiyor. Aday adaylarından ikisi sandalye kapmaca yarışına girmiyor. Müstehzi gülümsemeyle, diğerlerinin çocukça yarışını fark ettiğini fark ettiriyor. Kendini bağımlı ve bağımsız olarak gören gazeteciler… Yalnız, kadın ve gençlik komisyonları yok konvoyda. PM Üyesi Gülseren ONANÇ, kadın ve gençlik kollarıyla sabah, il teşkilatında toplantı yaptıktan sonra, onlarla birlikte Hekimhan’a gelecek.
                  YAZIHAN ATLI CİRİT SPOR KULÜBÜNE HİPODROM
Bugünkü ilk durağımız Yazıhan ilçesi. Yazıhan CHP İlçe Başkanı İbrahim ARDUÇ, hoş geldinizden sonra: “Veli Ağbaba, il başkanlığına geldikten sonra partimize iki yüzden fazla üye kaydoldu. Diğer partilerden de geçenler oldu. DSP olduğu gibi partimize geçti.” dedi.
Aydın CHP Milletvekili Fatih ATAY, her zaman olduğu gibi, çevrede bakışlarını gezdirerek sorularınız varsa sorun, dedi. Çevresindeki Yazıhanlılardan soru bekledi. Her yerde önce soruları alıyor, sonra sorulara yanıt veriyor. Çoğu yerde soruları yanıtlamadan önce basın mensupları dışarı çıksın, diyor. Çevreden soru gelmeyince nasılsa dışarı çıkarılacağım, hemen sorumu sorayım, diyorum ve soru izni istiyorum. Yazıhan CHP İlçe Başkanı İbrahim Arduç’a yöneltiyorum sorumu.
“Sayın başkan, Yazıhan’ın tarihsel, kültürel değerlerinden, ilçenin simgelerinden olan Yazıhan Atlı Cirit Spor Kulübü’nün sorunları çok. Atların bakımı masraflı. At sahiplerinin gelir durumu zayıf. Çok sevdikleri için atlardan vazgeçemiyorlar. Atların bakım masraflarına destek olmak konusunda bir girişiminiz var mı?” dedim.
Sorumun yanıtının Yazıhan İl Genel Meclisi Üyesi CHP’li Vahap Altunok tarafından verilmesi uygun görüldü. “Toplulaştırma kapsamında ilçemizdeki 200 dönüm hazine arazisinin hipodrom olarak ayrılması için teklif sunduk. Elimizden geldiğince desteklenmesini istiyoruz. Atlı Cirit Spor Kulübümüzün başkanı da bu konuda çok çabalıyor.”
                     ONLARIN PARALARI ve FAŞİZAN GÜÇLERİ VAR
Fethiye beldesindeyiz, oldukça görkemli bir belediye binası; bunun karşısında cem evinin de yer aldığı kültür merkezi var.  Fethiye Belediyesi toplantı salonunda, dinleyicilerden soru istenmeden konuşuldu. Milletvekili Fatih ATAY: “Hep birlikte çalışacağız. İktidara doğru, demokrasiyi getireceğiz. Toplum yararına programlarla iktidar olacağız. Bunun için çok çalışacağız. Onların, paraları ve faşizan güçleri var. Mustafa Kemal, yüreğinden başka gücü olmayan halkala cumhuriyeti kurduysa, biz de yaşatacağız. Kırgınlık, küskünlük zamanı değil. Bu siyasal iktidardan kurtulmak, 12 Haziran’da CHP iktidarında buluşmak dileğiyle…”
 Fethiye Belediye Başkanı Habib YÜCEL, konukları araçlarına kadar uğurluyor. Fethiye’den Hekimhan’a doğru yola koyuluyoruz.
Hekimhan CHP ilçe örgütündeyiz. Partililerden Hamza ÇALIŞKAN: “Seçime 4,5 ay kaldı. İl yönetiminde eksikler var. İl başkanlığına gelecek kişi çok yeterli ve çalışkan olmalı. İl başkanlığına Avukat Yusuf SÜRÜCÜ’yü öneriyorum.”  
İbrahim ÇELEBİOĞLU: “ Seçtiklerimiz, partiden bağımsız hareket ediyorlar. Seçildikten sonra değişiyorlar. Ön seçim istiyoruz.”
Hüseyin ALTIKULAÇ: “Örgüt, zayıf çalışıyor. AKP; kapı kapı militan dolaştırıyor.”
                                       
                                          SOLCU GENÇLER BOŞTA
Hekimhan CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Barış KIZILAY: “İşsizlik en büyük sorunumuz. Sağcı gençlere sahip çıkılıyor, solcu gençler boşta.”
Mehmet ÇELEBİOĞLU: “Seçimden sonra birbirimizi unutuyoruz. Gençlerimize sahip çıkılacak mı? “
Hekimhan ilçe örgütü binasından belediye binasına geçiyoruz. Öğle yemeği ikram ediliyor tüm konuklara. Parti Meclisi Üyesi Gülseren ONANÇ, CHP Malatya Kadın Komisyonu Başkanı Gülen KARADUMAN; bir grup gençle, kadınlarla yemeğe kavuşuyorlar. Yemekte, bu gruba Çırmıhtılı Girişimci Kadınlar Derneği’nin rehbere ihtiyaçları olduğunu anlatıyorum. Bakalım, ilgilenecekler mi?
Halkın isteklerini özetleyeyim:
İl yönetiminin bir an önce belirlenmesi
Adayların, ön seçimle belirlenmesi
Parti teşkilatının daha sıkı çalışması
İşsizlik sorununa çözüm
Yazıhan Atlı Cirit Spor Kulübü’nün sorunlarıyla ilgilenilmesi
             Çırmıhtılı Girişimci Kadınlarla ilgilenilmesi
Bu bölümde Yazıhan, Fethiye ve Hekimhan’daki gezi ve toplantıları anlattım. Bir sonraki bölümde de Hasançelebi ve Arguvan’daki görüşmeleri yazacağım.
 Sultan KILIÇ
      
 

 
 
  

SULTAN KILIÇ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56