ANKARA MALATYALILAR DERNEĞİ DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ YAPTI

Ankara Malatyalılar Derneği Kadın Kolu "Dünya Emekçi Kadınlar Günü Geleneksel Yemekli Toplantısı" 11 Mart 2012 Pazar günü Hacettepe Park Restoran'da gerçekleştirildi.

ANKARA MALATYALILAR DERNEĞİ  DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ YAPTI

Ankara Malatyalılar Derneği Kadın Kolu "Dünya Emekçi Kadınlar Günü Geleneksel Yemekli Toplantısı" 11 Mart 2012 Pazar günü Hacettepe Park Restoran'da gerçekleştirildi.

Kadınlar Günü nedeniyle yemekli toplantıda bir araya gelen Malatyalı kadınlar tanıştılar, konuştular, kaynaştılar, eğlendiler... Yemeğe katılan Milletvekili Gülsün Bilgehan Toker de kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında 79 kadın milletvekili olduğunu belirterek, "bizi yalnız bırakmayın" dedi.

Kadın Kolundan Tülay Okutan'ın sunumu ile gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ndan sonra Ankara Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu adına yazman Ali Özdemir açılış konuşmasıyla başladı. Kadın Kolu Başkanı Medine Ayaz günün anlam ve önemi üzerinde durdu. Yönetim Kurulu Üyesi İnsaf Kılıç derneğin çalışmalarından söz etti.

Ankara Mileltveki li Gülsğün Bilgehan Toker, "Malatyalı kadınlara saygı ve sevgiyle selamlıyorum" diye başladığı kısa konuşmasında şunları dile getirdi.

"Dedemin yanında kayısı ve gün kurusu yiyerek büyüdük. Malatyalı olmaktan gurur duyuyorum.

Cumhuriyetle birlikte eşit yurttaş olmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk'tür. O'nu saygıyla anıyorum. Haklarımızı devam ettirmek de sorumluluğumuzdur. Mecliste 79 kadın milletvekiliyiz. Parti ayrımı yapmadan çabamızla kadına yönelik şiddet konusundaki yasayı çıkardık.

"4+4+4" konusunu geriye dönüş olarak görüyorum. Tepkiyi göstererek çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmaya çalışmalıyız. Bizi yalnız bırakmayın."

Ballıkaya köyünde evli olan "Ben de sizin gelininizim, Malatyalıyım" diyen Emine Koç ile Esra Er türkülerle, halaylarla Malatyalı kadınlara bir müzik ziyafeti sergilediler.

Etkinliğe katılamayan milletvekillerinin telgrafları okundu.

Program aralarında şiirler okundu, fıkralar anlatıldı.

Kadın Kolu Başkanı Medine Ayaz, "Diğer Malatyalı derneklerle birlikte hareket ediyoruz. Aylık programımız var. 26 Şubat Pazar günü Kadınlar Kolu üyemiz Psikolog Özgül Kaynak'ın sunumu ile hazırladığı "Ergenle Uzlaşmak" konulu seminerimiz hemşehrilerimizden yoğun ilgi gördü. Etkinliklerimiz devam edecek" dedi.

Halaylarla süren ve sona eren etkinlikte Hekimhan Hasançelebi İlköğretim okulu için de bin TL'ye yakın bir bağış toplandı.

Medine Ayaz, Tülay Okutan, Özgül Kaynak, Alev Ayten, Birgül Sönmez Fatma Oktay, Özgül Miloğlu, Semra Kaymaz, Zühal Erdem, Şükran Taner, Nezihe Karanfil Kadın kolu üyeliklerinde buklunuyorlar.

Kadın Kolu Düzenleme Komitesi üyeleri ileri tarihte bir toplantı daha yapacakalrını ve bu toplantıda da katılımın yoğun olacağını dile getirdiler.

Haber: Süleyman ÖZEROL
Foto: Özgül KAYNAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56