ARGUVAN KUZUSU BİRİNCİ OLDU

Malatya'da yapılan en Güzel Kuzu Yarışmasına Arguvan'dan katılan Abdullah Altun'un kuzusu Boncuk, birinci oldu.

ARGUVAN KUZUSU BİRİNCİ OLDU
Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen En Güzel Kuzu Yarışması'nın dördüncüsü Mişmiş Park Fuar Alanı'nda yapıldı.

25 yetiştiricinin kuzularıyla katıldığı yarışmada, kuzular podyuma çıktı. Kimisi tokayla, kimisi nazar boncuğuyla gelinler gibi süslenen kuzular, en güzel kuzu olabilmek için yarıştı. En Güzel Kuzu Yarışmasına, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi'nin yanı sıra Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, sponsor firmalar ve hayvan üreticileri katıldı.

En Güzel Kuzu Yarışması öncesi konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "En Güzel Kuzu Yarışması benimde gördüğüm en güzel kuzuların birbirleriyle mücadele ettiği bir yarışma olacak" dedi.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, daha kaliteli ve verimli kuzu yetiştirilmesi adına En Güzel Kuzu Yarışmasını önemsediklerini dile getirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi de, Malatya'da mera alanlarının geniş olması nedeniyle koyunculuğun yaygın olarak yapıldığını kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından En Güzel Kuzu Yarışmasına geçildi. Yarışmaya Arguvan'dan katılan Abdullah Altun'un kuzusu Boncuk, birinci oldu. Darende'den Salih Akçay, kuzusuyla ikinciliği elde ederken, Akçadağ'dan Servet Şakar'ın kuzusu üçüncü oldu.

1,5 aylık kuzusu ile birinciliği elde eden Abdullah Altun, "Çok sevinçliyiz. Birinci olmamızda katkısı olan Arguvan İlçe Tarım Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Bizim için büyük bir sevinç oldu. Kaybeden kişilerin üzülmesini gerektirecek hiçbir şey yok. Sonuçta bir yarışma. Bu yarışmaya ikinci kez katılıyorum. İlk seferinde dereceye giremedim. Ama üzülmedim. Bu sefer birinci olduk" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56