ARGUVAN TÜRKÜLERİ TÜYAP TURİZM FUARINDA

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ilin tanıtımı amacıyla İstanbul Tüyap’ta başlayan turizm fuarında sağıtılmak üzere Arguvan Türküleri ile ilgili CD’de hazırlamış. İl Kültür Turizm Müdürü Derviş Özbay'a ‘Bu yaz Arguvan Türkü Festivali’nin 10. Yıldönümü katkı da bulunacakmısınız?” şeklindeki sorumuz üzerine “ Arguvan Belediye Başkanımız zaman zaman bize başvuruyor. Biz de Kültür Bakanlığına iletiyoruz. Bakanlık ta sık olmasa da yeterli olmasa da yardım edebiliyor yanıtını verdi.

ARGUVAN TÜRKÜLERİ TÜYAP TURİZM FUARINDA
Arguvan Türküleri TÜYAP’da CD  olarak dağıtılıyor

Erhan KIZILYAR
Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ilin tanıtımı amacıyla İstanbul Tüyap’ta başlayan turizm fuarında stand açtı. Stand’ta Vilayetin tarihsel ve kültürel özelliklerini içeren çeşitli dökümanlar dağıtan İl Turizm Müdürlüğü Arguvan Türküleri ile ilgili CD’de hazırlamış.
İl Kültür Turizm Müdürü Derviş Özbay, Malatya’nın tarihsel açırdan önemli bir geçmişi bulunduğunu belirterek, bunların tanıtımı için fuara katıldıklarını belirterek, standa tarihi ve kültürel özellikleri anlatan çok çeşitli dökümanlar yanı sıra meşhur kayısı, kayısı karışımıyla yapılmış çeşitli ürünleri hediye olarak dağıttıklarını bildirdi.
Nemrut insanlığın mirası
Özbay, ‘Adıyaman standında Nemrut ile çeşitli dökümanlar var sizde yok. Nemrut Malatya’ya verilmemişti mi?” şeklindeki sorumuz üzerine, ‘Nemrut’daki tarihi miraslar hiçbir ile değil, tüm insanlığa aittir. Bir ile mal edilemez. Turiste kim hizmet ederse o da turist çeker. Bu Malatya’da olur, Adıyaman’da fark etmez” yanıtını verdi.
Özbay, ‘Bu yaz Arguvan Türkü Festivali’nin 10. Yıldönümü katkı da bulunacakmısınız?” şeklindeki sorumuz üzerine “ Arguvan Belediye Başkanımız zaman zaman bize başvuruyor. Biz de Kültür Bakanlığına iletiyoruz. Bakanlık ta sık olmasa da yeterli olmasa da yardım edebiliyor. Arguvan türkülerini şimdi biz burada CD olarak dağıtacağız.”şeklinde konuştu,
  
Kaynak: Erhan KIZILYAR

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56