ARGUVANLI AYSEL KILIÇ KARSLI’NIN İMZA GÜNÜ YAPILDI

Arguvan Karahüyük köyünden olan Aysel Kılıç Karslı,“Kıtlık Ambarında Darı Gibisin” isimli bir şiir kitabının tanıtım kokteylinde okurlarına kitabını imzaladı.

ARGUVANLI AYSEL KILIÇ KARSLI’NIN İMZA GÜNÜ YAPILDI
      Arguvan Karahüyük köyünden olan Aysel Kılıç Karslı,“Kıtlık Ambarında Darı Gibisin” isimli bir şiir kitabının tanıtım kokteylinde okurlarına kitabını imzaladı.
 
Yaklaşık 20 yıllık bir çalışma sonucu oluşan 600 kadar şiirden 125 şiir seçerek oluşturduğu Kıtlık Ambarında Darı Gibisin adlı kitabını, piyasaya çıkardı.  Aysel Kılıç Karslı, kitabın tanıtımını, düzenlediği bir kokteylle gerçekleştirdi.
 
İmza günü ve tanıtım kokteyline Ankara Etlik’teki Özel Lokman Hekim Hastaneleri Genel Müdürü İrfan Güvendi, Etlik Hastanesi Başhekimi Dr. Necmettin Din, hastane yöneticileri, doktorlar, hemşireler ve hastane çalışanları katıldı.
 
İmza gününde konuşan Genel Müdür Güvendi, kitabın Özel Lokman Hekim Hastaneleri’nin katkıları sonucu yayınlanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek: “Çalışanlarımızın bu tür kültürel çalışmalarını bundan sonra da desteklemeyi sürdüreceğiz.  Aysel Kılıç Karslı’yı kutluyorum. Bundan sonraki sanat yaşamında yine çok önemli eserler oluşturacağına inanıyorum.” dedi.
 
 Etlik Hastanesi Başhekimi Dr. Necmettin Din ise şiir yazmanın çok önemli bir yetenek olduğunu vurgulayarak, eserinden dolayı Karslı’yı tebrik etti.
 
                               ANLADIM Kİ EŞİM ŞİİRİ…
 
İmza Günü’nde konuşan Aysel Kılıç Karslı da şiir yazmaya nasıl başladığını esprili bir dille ifade etti.
 
Karslı: “Yaklaşık 20 yıldır şiir yazıyorum. Yazdığım her şiiri önce eşime gösterip, fikrini alıyordum. Eşimden tepki alamayınca şiirleri değerlendirmeleri için bu kez anneme, babama ve arkadaşlarıma göstermeye başladım. Hepsi, şiirlerimi çok beğendi. Sonra anladım ki eşim ya şiiri sevmiyor, ya da şiirden anlamıyor.”
 
“Eşiniz bu sözlere alınabilir, kırılabilir mi?” sorumuza ise: “Anlamıyor, deyişimin espri olduğunu bilir; kırılmaz. Doğrusu, Kadir, şiiri pek sevmez. Türkü sever. Ben de onun için bazı şiirlerimi bestelemeye başladım. Eşimin türkü severliği sayesinde iki bestem oldu.” diye karşılık verdi.
 
 
“Kıtlık Ambarında Darı Gibisin” isimli kitabında aşk ve ayrılığı anlatmaya çalıştığını belirten Aysel Kılıç Karslı: “Günlük yaşantımda; hatta çalışırken bile aklıma gelen sözleri hemen cebimdeki bir kâğıda yazıyor, daha sonra bu notlardan şiirler üretiyorum. O taslaklar üzerinde çalışıyorum. Kimi sözleri atıyorum, kimilerini ekliyorum, kimilerinin yerlerini değiştiriyorum.
 
Şimdiye kadar 600’ü aşkın şiir yazdım. Sadece 125’ine bu kitabımda yer verebildim. Şiirlerimin bestelenmesi, en büyük hayalim.” diye konuştu.
 
Aysel Kılıç Karslı’nın ‘Arguvan’ özlemiyle yazdığı şiirlerinden biri:
            ARGUVAN
Ozanı, şairi, seyit dedesi,
Sizin ile güzelleşir bâdesi,
Bana gelsin hepinizin gadası,
Yüreğimde sızın kaldı Arguvan.
 
Dereler coşarmış, çaylar bulanık,
Göçenler yüzünden bağrın hep yanık,
Dağlardan gurbete ulaşır anık,
Yüreğimde sızın kaldı Arguvan.
 
Sözleşip de bir gün sende buluşsak,
Âşıkların sazlarına karışsak,
Semah dönüp, sıcağında kavrulsak,
Yüreğimde, közün kaldı Arguvan.
 
Yemliği, anığı, kuzukulağı,
Şu kör gönüllerin gözü, kulağı,
Kılıç Aysel anar, gönül merağı,
Saçlarımda tozun kaldı Arguvan.
 
Yapılan konuşların ardından Aysel Kılıç Karslı, okur dostları için kitap imzaladı, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Sultan KILIÇ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56