ATAŞEHİR MALATYALILAR DERNEĞİ MALATYAYA ÇIKARTMA YAPTI

Ataşehir Malatyalılar Derneği Başkanı Arguvan Doydum Köyünden Himmet Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleri Malatya’ya çıkartma yaptılar.

ATAŞEHİR MALATYALILAR DERNEĞİ MALATYAYA ÇIKARTMA YAPTI
“Malatya’mızın sesi olacağız”
İstanbul- Ataşehir’de yeni kurulan ve kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği Başkanı Arguvan Doydum Köyünden Himmet Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleri Malatya’ya gelerek basın mensuplarıyla tanışma toplantısı yaparak ziyaretlerde bulundular. .
Fuzuli Caddesindeki Hanem Otelde Malatya Gazeteciler Cemiyeti Yöneticileri ve basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Ataşehir Malatyalılar Derneği Yöneticileri Malatyalıların Dernekleşmesi konusunda görüş alış-verişinde bulundular. ATAMAD Başkanı Himmet Kaya, İstanbul-Ataşehir’de 20 bin Malatyalının yaşadığını belirterek, “Bizler Ataşehir’de yaşayan Malatyalılar olarak bir araya gelip, birlik içinde kültürümüzü geleneklerimizi gelecek kuşaklara aktarmak adına yola çıktık. Hiçbir siyasi oluşumla bağımız yok, her düşünceye her fikre saygımız var. Ortak noktamız Malatyalılık kimliğimizdir. Biz sadece bir köyün veya ilçenin insanlarının oluşturduğu bir dernek değiliz. Malatya’nın her ilçesinden üyelerimiz var. Amacımız farklı düşüncelerinde bir araya geldiğinde neler yapılabileceğini, başarabileceğini göstermektir” dedi.
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin de Malatyalı olduğunu ve Dernekleşme sürecinde büyük desteklerini gördüklerini de anlatan Himmet Kaya, “Derneğimiz kuruluş aşamasını tamamlayarak çalışmalara başlamıştır. 20 Nisan 2013 günü de Ataşehir’de törenle Derneğimizin açılışını yapacağız. Bu açılışa tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” Diye konuştu.
“DERNEĞİMİZ ÖRNEK OLACAK”
Sorunları Ortaya koyarken, çözüm yolları üzerinde de kafa yoracaklarını söyleyen Kaya, “Projelerimiz olacak. İlk projemiz kardeş aile projesi olacak. Bu projeyle ekonomik durumları bell,i seviyenin altında olan ailelerle, ekonomik durumları nispeten iyi olan aileleri kardeş aile yapacağız. Böylece aileler birbirlerine destek olacak. Bir diğer projemizde KART 44 olacak. KART 44’ ü alan hemşerilerimiz, anlaşmalı kurumlardan belirli oranlarda indirim alabilecekler. Ekonomik sıkıntı yaşayan öğrencilerimize burs verilmesi içinde çalışmaları şimdiden başlattık” diye ifade etti.
“MALATYAMIZIN SESİ OLMAK İSTİYORUZ”
Ataşehir Malatyalılar Derneği Başkanı Himmet Kaya şunları söyledi:
“Bizler yapacağımız çalışmalarla pek çok Derneğe, sivil toplum kuruluşlarına örnek olacağımızı düşünüyoruz. Yalnızca Ataşehir’de değil, İstanbul’da hatta tüm ülkemizde Malatyamızın sesi olmak istiyoruz. Olacağız da. Siz basın mensuplarından isteğimiz bizlere destek olmanızdır. Birlikten güç doğar ilkesiyle hemşerilerimizden gelecek her türlü desteği değerlendireceğiz. Yapacağımız her çalışmanın, atacağımız her adımın sadece Ataşehir’de yaşayan Malatyalılara değil, Malatyamıza da değer katıp güç vereceği düşüncesinde olacağız. Bir ayağımız hep Malatya’da olacaktır.”
MGC’Yİ ZİYARET ETTİLER
Malatya Gazeteciler Cemiyetini de ziyaret eden Ataşehir Malatyalılar Derneği Başkanı Himmet Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Başkan Haydar Karaduman ile görüşerek, Malatya basınını 20 Nisan’da Derneklerinin açılışına davet ettiler. ATMAD Yönetimi daha sonra, Malatya Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.
  Vahap Güner

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56