AYÖP İTHAL ÖĞRETMENE KARŞI, ATANMA BEKLİYOR

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu, ithal öğretmen projesine tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenledi.

AYÖP İTHAL ÖĞRETMENE KARŞI, ATANMA BEKLİYOR
 Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu,ithal öğretmen projesine tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenleyerek, sembolik diplomalarını Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü girişine bıraktılar.
            Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu üyesi bir grup, Soykan Parkı'nda toplandı. Soykan Parkı’ndan Kanalboyu’ndaki Milli Eğitim Müdürlüğüne kadar Kışla Caddesi boyunca sloganlarla, davul ve ıslıklarla yürüdüler.
            Grup sık sık: “Susma, sustukça sıra sana gelecek.”, “Gün gelecek, devran dönecek; AKP halka hesap verecek.”, “İthal öğretmen istemiyoruz.” , “Ücretli köle olmayacağız.” , “KPSS mezara, öğretmenler sınıfa.” , “İthal bakan istiyoruz.” , “Uyuma Malatya, öğretmenine sahip çık.” , “Kopyayla, parayla seçme sınavı.” , “Kalem silgi değil, adalet istiyoruz.” , “Şifreyi çözemedik, şimdi ne olacak?” şeklinde sloganlarla Milli Eğitim Müdürlüğünün önüne geldiler.
            Burada grup adına açıklama yapan Ulaş Bozkuş, Türkiye'de İngilizce eğitimindeki sorunların çözümü için yurt dışından öğretmen getirilmesi projesini, büyük bir şaşkınlık ve üzüntü içinde öğrendiklerini belirterek, Türkiye'de halen 16 bin İngilizce öğretmenin atanmayı beklediğini söyledi.
            Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı'ndaki karmaşaya da tepki gösterilen eylemde, gruptakiler sembolik diplomalarını Milli Eğitim Müdürlüğü binasının giriş kapısına attılar. Yeniden sloganlarla, davul çalarak Soykan Parkı’na kadar yürüdüler. Yoldan geçen araç sürücülerinin, işsiz öğretmenlere kornalarıyla destek verdiği görüldü.
             Eylem, olaysız bir şekilde sona erdi.
 
Sultan KILIÇ - Malatya

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56