CHP HEYETİNİN MALATYA ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Parti Meclisi Üyesi Gülseren Onanç ve Aydın Milletvekili Fatih Atay, CHP Malatya il örgütü, çok sayıda partili, Malatya’da bir dizi ziyaretlerde bulunuyor.

CHP HEYETİNİN  MALATYA ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
 
Parti Meclisi Üyesi Gülseren Onanç ve Aydın Milletvekili Fatih Atay, CHP Malatya il örgütü, çok sayıda partili, Malatya’da bir dizi ziyaretlerde bulunuyor.
 

CHP yeni bir uygulama başlattı. CHP parti meclisi üyeleri ve parti milletvekilleri kura ile belirlenen illerde, partinin seçim çalışmalarına katkıda bulunacak. Bu kapsamda, Parti Meclisi Üyesi Gülseren Onanç ve Aydın Milletvekili Fatih Atay, Malatya’da sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları, yerel medya kuruluşları ve kanaat önderleri ile 16-19 Ocak tarihlerinde bir dizi görüşmeler gerçekleştiriyor.
 

Bu doğrultuda, yeni bir uygulama olarak her parti meclisi üyesi ve parti milletvekili, kura ile belirlenen illerde aktif olarak çalışmalarda bulunuyor. 16 Ocak 2011 tarihinde Malatya’ya gelen olan CHP parti meclisi üyesi Gülseren Onanç ve Aydın Milletvekili Fatih Atay, Malatya ilinin sorun ve beklentilerini; meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, yerel medya temsilcileri ve kanaat önderleri ile buluşarak dinliyor.
 

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Gülseren ONANÇ ve Aydın Milletvekili Mehmet Fatih ATAY, önce İl Yönetim Kurulu İle Toplantı yaptılar.
 
        
İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri ile toplantı yaptılar.  Parti binasında basın açıklaması yapılacakken, katılımcılar, salonlara sığmayınca parti binasının önündeki alanda basın açıklaması yapıldı
.

CHP Parti Meclisi Üyesi Gülseren ONANÇ, CHP il ve ilçe yöneticileriyle, belediye başkanlarıyla görüştüklerini, hepsinin çok heyecanlı olduklarını, genel merkezden beklentilerinin olduğunu söyledi. ONANÇ söyle devam etti: “Görülüyor ki CHP’yi iktidara taşıma yolunda güçlü bir grubuz. Bu gücümüzü daha da pekiştirerek iktidar koşumuzu sürdürmek istiyoruz.” dedi.

CHP Aydın Milletvekili Fatih ATAY, AKP’nin gizli gündemi olduğunu öne sürerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “77 yıllık bir kuruluş olan Türk Hava Yolları yönetmeliğinde referandumdan sonra bir değişiklik yaparak artık tesettürlülerin çalışmasına olanak sağlayan düzenleme getirdiler. Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu 1930’da çıkmış. 2011 yılındayız. 80 yıldır Türkiye’nin hiçbir yerinde çocukların, aileleriyle birlikte restaurantlara gitmesi sorun olmamıştı. Referandumdan sonra aileleriyle birlikte çocukların restaurantlara gitmesi engelleniyor, insanlar fişleniyor.” dedi.        Aydın CHP Milletvekili Fatih ATAY, seçim sürecinde CHP’nin iktidar olması için çaba gösterilmesini istedi.

CHP Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nun neden bu toplantıda olmadığı sorusuna F: ATAY: “Mevlüt bey, Malatya’ya gelişimizde gayet nazik bir şekilde bizi karşıladı. Etik olmayacağı için bu toplantıya katılmadı.” dedi.

CHP heyeti, öğleden sonra Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar KARADUMAN’ın hoş geldiniz, konuşmasından sonra CHP Aydın Milletvekili Fatih ATAY, iktidara geldiklerinde, basın mensuplarının sendikalı olmalarını sağlayacaklarını söyledi. Siyasi parti yasasının değişmesini istediklerini söyleyen Fatih ATAY, adayların belirlenmesinde ön seçim yapılmasından yana olduklarını, kendisinin de ön seçimle geldiğini, seçim listelerinin parti başkanlarının iki dudağının arasına mahkûm edilemeyeceğini söyledi.

Hükümetin, milletvekili genel seçimlerinin 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacağını duyurduğunu; ama yazılı olarak kesinleştirmediğini, bunun bir an önce açıklanması gerektiğini söyledi.

Daha sonra Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği ziyaret edildi. ESOB Başkanı Şevket KESKİN ve oda başkanları, CHP heyetini birlikte karşıladılar. Şevket KESKİN, il başkanlığına önerilen Hüseyin BAŞTÜRK’ün aynı zamanda Elektrikçiler Odası Başkanlığını yürüttüğünü, esnaf camiası tarafından sevilen, birlik ve beraberlikten yana olan, değerli bir insan olduğunu söyledi.
 
Seçimden sonra partilerin bir yana bırakılması gerekiyor, herkes sadece Malatya’nın milletvekili olmalı, kadınlar desteklenmeli. Artık milletvekillerinden rica etmeyeceğiz, isteyeceğiz, dedi.
 
Malatya Atatürkçü Düşünce Derneği ziyaret edildi. ADD Başkanı Ali Ekber TUNÇDEMİR, ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek konuklara kayısı paketleri armağan etti.
 
Yeşilyurt ilçesi CHP teşkilatı ziyaretinde gençlerin işsizlik sorunu ön plana çıktı.Paşaköşkü ve Cemal Gürsel Mahallelerinde üç kahvehane ziyaret edildi. CHP il örgütünün EĞİTİM-SEN Malatya Şubesini ziyaretinde EĞİTİM-SEN Malatya Şube Başkanı Cengiz KARABAY, partiler yasasının değişmesi gerektiğini, baraj sisteminin demokratik olmadığını ve adayların ön seçimle belirlenmesi gerektiğini vurguladı. Tüm ziyaretlerde bu sorunlar dile getirildi.

CHP teşkilatı,  ANEMON Otel’de akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemekte Aydın Milletvekili Fatih ATAY ve Parti Meclisi Üyesi Gülseren ONANÇ’ın yanı sıra diğer aday adayları da vardı. Aday adayları Veli AĞBABA, Selahattin SARIOĞLU, Muharrem KILIÇ ve Rahmi YÜCE de yemeğe katıldılar. Eski belediye başkanı adaylarından Ömer ŞARAPNAL da yemeğe katılanlar arasındaydı. Mevlüt ASLANOĞLU, esprileriyle sıcak bir atmosfer yarattı.

Malatya CHP teşkilatının ilk gün ziyaretleri, yemek eşliğinde neşeli saatlerle noktalandı. Bu, ziyaretlerin ilk günüydü. İki günlük ilçe ve belde ziyaretleri sürecek.         
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 
                                                                                                      
 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56