CHP İL BAŞKANI BAŞTÜRK,TERCİHİMİ SÖYLEDİM DİYEREK ADETA MEYDAN OKUDU

CHP Malatya il başkanı Hüseyin Baştürk’ün, desteklediğini açıkladığı CHP Malatya Milletvekili aday adayı Güzide Gök Yıldırım ‘Sayın il başkanımızdan, bu açıklamanın kendisi açısından sıkıntı yaratacaksa açıklama yapmamasını istedim.’ dedi.

CHP İL BAŞKANI BAŞTÜRK,TERCİHİMİ SÖYLEDİM DİYEREK ADETA MEYDAN OKUDU

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Hüseyin Baştürk’ün, yaptığı   ‘Milletvekili aday adaylarımızdan Güzide Gök Yıldırım ı, destekliyorum.’ şeklindeki açıklamasından sonra, bazı CHP Malatya milletvekili aday adaylarının, partililerin; Baştürk’ü, arayarak adeta tehdit ettikleri belirtildi.

                                         MEYDAN OKUDU

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Hüseyin Baştürk, yaptığı açıklamanın arkasında olduğunu söyleyerek, ‘Benim de tercihimi söylemeye hakkım yok mu ?’ diyerek adeta meydan okudu.
 
CHP İl Başkanı Baştürk, şunları söyledi:
 
“Dün söylediğimin aynen arkasındayım. İnandığımı söyledim. Bugün de açık açık söylüyorum işte. Milletvekili aday adaylarından Güzide Gök Yıldırım’ı, aday adayı olması için teşvik ettim. Deneyimlerinin, birikiminin, bütünleştirici tutumunun; çalışkanlığının partimize, Malatya’mıza ve ülkemize çok şey katacağına inandığım için Güzide Gök Yıldırım’ı destekliyorum. Haber yayınlandıktan sonra onlarca telefon geldi. Nasıl söylermişim böyle bir şeyi? Adeta tehdit ediyorlar. Benim de tercihimi, kanaatimi söylemeye hakkım yok mu?”
 
                                              UYARDIM AMA
 
CHP Malatya il başkanı Hüseyin Baştürk’ün, desteklediğini açıkladığı CHP Malatya Milletvekili aday adayı Güzide Gök Yıldırım ‘Sayın il başkanımızdan, bu açıklamanın kendisi açısından sıkıntı yaratacaksa açıklama yapmamasını istedim.’ diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
‘Sayın İl Başkanım Hüseyin Baştürk, teveccüh gösterdiler, kendilerine teşekkür ediyorum. O gün de söylemiştim, sizi sıkıntıya sokacaksa böyle bir açıklama yapmayabilirsiniz, demiştim. Ama Sayın Baştürk; inandığımı söyleyeceğim, benim de tercihimi söylemeye hakkım var, demişti.
 
İl başkanımın; benim siyasi geçmişim, deneyim ve birikimlerimden dolayı bu tercihi yaptığına inanıyorum. Diğer aday adayı arkadaşlarım da çok değerli, pırıl pırıl insanlar. Geçen seçimlerde seçilmemin mümkün olmadığı altıncı sıradan aday gösterildiğimde, tüm gayretimle çalışmıştım. Şimdi yine öyle yapacağım. Sıralamam ne olursa olsun, var gücümle tüm aday adayı arkadaşlarımızla partimiz, Malatya’mız, ülkemiz için çalışacağız.”
 
                                        ŞAKA YAPMIŞ OLMALI
 
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili aday adayı Erol Bingöl, İl Başkanı Baştürk’ün açıklamasının, ancak bir şaka olabileceğini ifade ederek şunları söyledi:
 
‘İl Başkanı Hüseyin Baştürk, oldukça deneyimli, ne yaptığını, ne söylediğini bilen biridir. Bu açıklamasının, ancak bir latife olabileceğini söyleyebilirim. Şaka yapmıştır yani.’
 
Baştürk’ün CHP aday adayları içerisinde Güzide Gök Yıldırım’a açıkça destek vermesi ve buna tepki gösterenlere de meydan okumasının, diğer aday adayları ve partililer tarafından nasıl bir tepki göreceği ise merak konusu olmaya başladı.
 
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56