CHP İL BAŞKANI ENVER KİRAZ'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI AÇIKLAMASI

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, il yöneticileri ve bir grup partili, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu

CHP İL BAŞKANI ENVER KİRAZ'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI AÇIKLAMASI
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, il yöneticileri ve bir grup partili, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Enver Kiraz'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması; 


             26 – 30 Ağustos 1922 tarihleri arasında yaşanan dört uzun gün, Vatanımızın ve Ulusumuzun geleciğini belirlemiştir.

Emperyalizmden kurtuluş mücadelesinin  simgesi olan 30 Ağustos işgalci devletlerin vatan topraklarından atıldığı gün olması ve çok zor şartlarda Dünya’ya örnek bir zaferin nasıl kazanıldığını gözler önüne seren önemli bir olaydır.

Yine ; bu topraklarda Dili, Dini, Irkı, Mezhebi ne olursa olsun kadını, erkeği, genci ile herkesin bir araya geldiği M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşları etrafında kenetlendiği bir zafer destanının yazıldığı ve Türk halkının yeniden dirildiği gündür.

Bu zafer: bu topraklarda yaşayan her ferdin kendi özgürlüğüne, bağımsızlığına olan sonsuz ve vazgeçilmez bağlılığını ortaya koymaktadır.

Bugün Ortadoğu’da Irak, Suriye ve Mısıra baktığımızda Acı, Kan ve Gözyaşı görüyoruz. Milyonlarca insanın hayatı kaybettiği, sakat kaldığı, acı yaşadığını büyük bir travmayı görüyoruz.

Elbette bugün ülkemiz bu acıları bu tüyler ürpertici durumları yaşamıyor ise; Geçmişte vermiş olduğumuz bağımsızlık mücadelesinin büyük payı vardır.

Manda ve Himaye’yi  kabul etmememizin, Sevr’i paramparça ederek Lozan’ı onurluca kabul ettirmiş olmamızın bağımsızlığımıza düşkün olmamızın özgürlük ve demokrasi adına ciddi adımlar atmış olmamızın büyük bir payı vardır.

En büyük pay ise; Laik, demokratik bir Cumhuriyet kuran M. Kemal Atatürk’e ve onun arkadaşlarına aittir. Bugünde üzerimize düşen hiçbir farklılık gözetmeksizin, hepimiz kenetlenmeli ve birliğimizi beraberliğimizi bozmaya çalışanlara izin vermemeliyiz.

Ülkemizin tam anlamıyla Bağımsız, Özgür, Demokratik değerleri ön planda tutan bir ülke olması için mücadelemizi sürdürmeliyiz.

Bu duygularla başta ulu önderimiz Gazi M: Kemal Atatürk ve Vatan için can vermiş tüm Şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz ve bütün halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz.

 

                                                               Enver Kiraz

                                                         CHP Malatya İl Başkanı

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56