CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU MALATYADA

Kılıçdaroğlu, İsmet İnönü'nün "Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olsun" diye tarihi bir söz söylediğini ifade ederek: "Biz cesaretimizi İsmet İnönü'nün bu sözünden alıyoruz." diye konuştu.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU MALATYADA
            TALİMATI SADECE HALKIMDAN ALIRIM
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Malatya ziyartinde Malatya Belediyesinin yanındaki alanda halkı selamladı. Selamının ardından ilk sözü: "Ben hiç kimsenin önünde diz çökmem. Hiç kimseden talimat almam. Ne Amerika'dan ne başka bir yerden. Sadece ve sadece talimatı halkımdan alırım." dedi. 
             
Malatya'nın sadece Türkiye'nin tarihinde değil, dünyada da önemli bir yere sahip olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Malatya'nın önemi, İsmet İnönü gibi Ulusal Kurtuluş Savaşı'nın ikinci adamını, bir devi yetiştirmiş olmasıdır." dedi.

            Kılıçdaroğlu, İsmet İnönü'nün "Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olsun" diye tarihi bir söz söylediğini ifade ederek: "Biz cesaretimizi İsmet İnönü'nün bu sözünden alıyoruz." diye konuştu. Malatya'nın halkın iktidarını destekleyeceğini, tavrını halktan yana koyacağına inandığını söyledi. 

                       SEN KİM, ECEVİT KİM?

            Ecevit'in özellikle iki konuda tarih yazdığını ifade eden Kılıçdaroğlu, afyon ekiminin yasaklandığı dönemde Ecevit'in "Benim üreticim afyon da ekecektir." dediğini aktardı.  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Ecevit'e 'Kıbrıs'a çıkamazsın' dediler. Kıbrıs'a çıktı, barış harekâtını gerçekleştirdi, yedi düvele rağmen. Sen kalkmışsın Ecevit'i eleştiriyorsun. Sen kim Ecevit kim?" diye konuştu.

            Bugün de beyefendi, 'Her yoksul aileye 600 lira verirseniz milleti tembelliğe alıştırırsınız' demiş. Lafa bak. Millet aç, milletin karnını doyuracağız. Diyor ki tembelliğe alıştıracaksınız. Bizim projemizi bilmiyor, öğrenmiş değil, çünkü okumuyor. Düşüncesi, 'ben CHP'ye nasıl kötülük yaparım, nasıl eleştiririm'. Kardeşim, oturursun adam gibi, aile sigortası projemizi okursun, ondan sonra beni eleştirirsin. Eksiğim varsa söylersin, ben de o eksikten ders alırım."
           Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yoksulluğu idare etmek için değil, yoksulluğu tarihe gömmek için geliyoruz." dedi.
                   
          YANDAŞLARA KAYNAK, KAPATILAN FABRİKALARDAN

          Malatya’daki fabrikaların kapatılmasını da eleştiren Kılıçdaroğlu: "Fabrika kapatıyorlar. Ne yapacaklar, yandaş var. Yandaşlarına kaynakları aktaracaklar. Benim için ise vatandaş var. Herkesin inancına ve etnik kimliğine saygı göstereceğiz. Felsefemiz, insandır. Ayrılık gayrilik bizim kitabımızda yoktur." ifadelerini kullandı.

          "Türkiye'deki yoksul sayısı resmi rakamlara göre 12 milyon 715 bin kişidir. Bir yılda ise 818 bin kişi arttı. Bunlar demiyorlar mı ki Türkiye hızla büyüyor, Kişi başına 10 bin dolarlara yükseldi diyorlar. Yoksulluğu idare etmek için değil, yoksulluğu tarihe gömmek için geliyoruz. Yoksulu namerde muhtaç etmeyeceğiz. Bizim derdimiz aş ve iş. Herkese aş ve iş.                Bizim uçuk kaçık projelerle işimiz yok. Bizim derdimiz, çocuğun annesinin kucağında ölmemesidir. Aile sigortasıyla aileleri güç katacağız."diyen Kılıçdaroğlu:"Her yoksul aileye 600 lira verirseniz, milleti tembelliğe alıştıracaksınız diyorlar. Zaten millet aç. Oturursun adam gibi, aile sigortası projemizi okursun, eksiğimiz varsa söylersiniz, düzeltiriz. Yeşil kart ailelere sağlık sigortasıdır."şeklinde konuştu.
                                         
                                 HORTUMU KESERSENİZ…

          "Yeşil kart ayrı, aile sigortası ayrıdır. Hortumu keserseniz, aile sigortasına kaynak da bulunur. Hortumlar AK Parti genel merkezine bağlı" iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu, et fiyatlarının yükselmesini de eleştirdi. "Besicilerin derdine, bir dokunun bin ah işitirsiniz."diyen Kemal Kılıçdaroğlu, hayvancılığı da hükümetin öldürdüğünü belirtti.

          CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra özetle şunları konuştu: "Malatya'da 2002'de icra dairesi sayısı 3'tü, şimdi 7 olmuş. Niye icra daireleri arttı? Çünkü, vatandaş borç içinde. İcra dairelerindeki dosyaları üst üste koyun, Recep Tayyip Erdoğan'ın boyunu aşmazsa, ben de insan değilim."

           "DEMOKRASİLERDE ORDU KIŞLASINDA OLACAKTIR"

          "Yırtık ayakkabı ile siyasete giren sen, sonra dünyanın en zengin başbakanları arasında sen. Çiftçiye gelince kaynak bulamıyoruz diyen sen. Kaynak bulamıyorsan oradan ayrılacaksın."diyen Kemal Kılıçdaroğlu: "Bizim iktidarımızda atanmayan öğretmen diye bir kavram olmayacak. Okullar tam gün olacak.
           Askerliği 15 aydan önce 9, sonra 6 aya indireceğiz dedik. Dediler ki, vay efendim memleketi kim savunacak. Senin çocuğun Burdur'da valinin gözetiminde 21 gün askerlik yaparken, aklına memleketi kim savunacak diye gelmedi. Ulusal bağımsız savaşında nasıl mücadele ettiysek, bu memleketi de öyle savunacağız. Ordu peygamber ocağıdır, ancak demokrasilerde ordu kışlasında olacaktır. “dedi."
                                               
                            EMEKLİLERE SİTEM

          "Emeklilere bir sitemim var. Sizi özel bir yasa ile cezalandırdılar. Karşı çıktık, ancak emekli farkına varmadı. Emekli karşı çıkmadı. Milli gelir artışından emekliye fark vermediler. 9 milyon emeklinin tamamının oyunu bekliyorum. Onlara milli gelir artışından fark verip, intibak yasasından pay ayıracağım. Bu benim sözümdür."diyen Kılıçdaroğlu: "Oy verin, halkın iktidarında halk için çalışacağım. Millet zenginleşecek. Vatandaşa hiçbir zaman yalan söylemeyeceğiz. Onun için oyunuzu istiyorum."şeklinde konuştu.
                                          
                           BAŞBAKANA MEYDAN OKUDU

          "Bir sınavı yapamayan, bu ülkede iktidar olmamalıdır ve olmayacaktır. Bir sınavı yapamayan, kul hakkı yemedim diyemez."ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, 12 Haziran'da taşeron işçiliğini tarihe gömüp, kadro vereceklerini belirtti.
Birlikte çalıştığı Malatyalı Turgut Özal’a da teşekkürlerini sunan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok sıkı korunduğu da gözlerden kaçmadı.

          Başbakan Erdoğan'ı yine televizyonda canlı yayına çıkmaya davet eden Kemal Kılıçdaroğlu, "İstersen bakanlarınla gel, ben tek başıma katılacağım." diyerek meydan okudu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya milletvekili adayları ve İstanbul’dan aday olan Mevlüt Aslanoğlu ile el ele tutuşarak halkı selamladıktan sonra miting alanından ayrıldı. CHP’nin seçim otobüsünün üzerinden İstasyon Caddesi boyunca halkı selamlayarak Malatya’dan ayrıldı.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56