CHP MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINA HAKAN İNCİ TALİP OLDU

Hakan İnci Seçim döneminde önceki yönetimlerin eksiklerini ve yanlışlarını değil Malatya’yı hak ettiği noktaya nasıl taşıyacağımıza dair projelerimiz ile halkın karşısına çıkacağız dedi.

CHP MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINA HAKAN İNCİ TALİP OLDU
SAYIN BASIN MENSUPLARI,

TEMİZLİK BAŞLIYOR.

Uzun süredir iş hayatımla,  siyasi hayatımla elde etmiş olduğum tecrübe ve birikimlerimi doğduğum, büyüdüğüm topraklar olan Malatya’ya hizmet etmek amacı ile Büyük Önder ATATÜRK’ÜN ve hemşerim olmasıyla her zaman gurur duyduğum İsmet İNÖNÜ’nün kurduğu, Türkiye’nin en köklü patisi olan CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldum.

Partimin beni aday olarak göstermesi durumunda büyük şehirden çok trafikteki keşmekeşi, sosyal hayatındaki geri kalmışlığı ile büyük kasaba görüntüsü veren Malatya’yı hak ettiği noktaya taşımak için gece gündüz çalışacağız. Malatya’yı kuracağımız tecrübeli ve temiz kadrolarla, mesleki bilgisiyle bürokratın oyuncağı olmayacak meclis üyeleri ile yöneteceğiz.  Hiçbir zaman belediyeden kaynaklanan sorunlar karşısında sorumluluktan kaçıp üçüncü kişilere veya bürokratlara suç yüklemeyeceğiz.

Seçim döneminde önceki yönetimlerin eksiklerini ve yanlışlarını değil Malatya’yı hak ettiği noktaya nasıl taşıyacağımıza dair projelerimiz ile halkın karşısına çıkacağız.

Bu düşüncelerle CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklıyor, tüm Malatya Halkına saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

HAKAN İNCİ

CHP MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI 

 

HAKAN İNCİ KİMDİR? 

01.10.1973 YILINDA MALATYA’DA DOĞDU.

Evli – 2 Çocuk Babası

 

EĞTİM

İlkokula Malatya Gazi İlkokulu’nda başlayıp, Derme İlkokulu’nda bitirdi.

Ortaokulu Malatya Hasan Varol Ortaokulu’nda okudu.

Liseye Malatya Lisesi’nde başlayıp, Edirne Lisesi’nde bitirdi.

Lisans ;Gaziantep Üniversitesi  İngilizce İnşaat Mühendisliği Bölümü

 

Yüksek Lisans 1 : Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Bölümü

Konu: 4734 Sayılı Kamu İhale Yasası

 

Yüksek Lisans 2 : Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü

Konu: 5393 Sayılı Yerel Yönetimler Yasası

 

Sermaye Piyasası Kurulu Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Lisansı Sahibi.

 

İŞ HAYATI

 

1996-2013: Turizm ve inşaat işleri ile uğraşan aile şirketinde yönetici.

2004-2013: Çeşitli Banklara Gayrimenkul Eksperliği Hizmeti

2005-2013: 6 adet Avrupa Birliği Projesinde  Proje Koordinatörlüğü

 

SOSYAL HAYAT

EDİRNE GENÇ İŞADAMLARI DERNEĞİ  BAŞKANI

2007-2010 EKONOMİSTLER PLATFORMU  (İSTANBUL) Yönetim Kurulu Üyesi

EDİRNE TURİZMİ GELİŞTİRME DERNEĞİ ÜYESİ              

 

SİYASİ HAYAT

2002 CHP GENÇLİK KOLLARI ÜYELİĞİ

2004 – 2009 CHP EDİRNE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ

 

-          Başkan Vekilliği

-          Trafik Komisyonu Başkanlığı

-          Bütçe Komisyonu Başkanlığı

-          İmar Komisyonu Başkanlığı

 

Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği

 

-          Bütçe Komisyonu Üyeliği

-          Uluslar arası İlişkiler ve AB’ye uyum Komisyonu Üyeliği

 

2009- 2013  CHP EDİRNE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ

 

-          Başkan Vekilliği

-          Trafik Komisyonu Başkanlığı

-          İmar Komisyonu Başkanlığı

-          Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği, Uluslar arası İlişkiler ve AB’ye uyum Komisyonu Üyeliği

 

 

CHP MALATYA İL BAŞKANI ENVER KİRAZ’IN ADAY ADAYI HAKAN İNCİNİN TOPLANTISINDA YAPTIĞI KONUŞMA‏

 

 Değerli dostlar

Hep birlikte bir yerel seçim atmosferini yaşıyoruz. Bu çerçevede bugün Malatya’da, kendisi inşaat mühendisi olan bu ilde doğmuş gençliğini bu ilde geçirmiş ve yaklaşık on yıllık yerel yönetim tecrübesi kazanmış olan bu tecrübesini doğdu memleketi için bu memleketteki insanlar için hizmet etme noktasında kullanmak amacıyla  partimizde büyükşehir belediyesi için aday adaylığı başvurusu yapan Hakan İnci arkadaşımızı kutluyor başarılar diliyorum. Partimizin kurulları gerekli değerlendirmeleri yapacaklardır ve adaylarımızı belirleyecektir.

Malatya hepimizin yaşadığı, nefes aldığı bir yer bizler daha güzel, daha özel bir kentte yaşamayı elbette hak ediyoruz. Fakat yaklaşık 36 yıldır CHP olarak bu kenti biz yönetemiyoruz.

Bugün baktığımızda bu salonda olduğu gibi Malatya’nın bütün cadde ve sokaklarında bütün köy ve ilçelerinde partimize olan ilgiyi açık bir şekilde görebiliyoruz. 36 yıllık bir özlem var, bir hasret var Malatya CHP iktidarına susamış durumda, bu özlemi önümüzde ki  yerel seçimlerde  bitirmek istiyoruz.

 

 Halkla birlikte yürüyen sosyal demokrat bir yerel iktidarı hep birlikte mutlaka kuracağız. Malatya özellikle son dönemlere baktığımızda yönetilemez durumda beceriksiz, basiretsiz yöneticiler yüzünden her geçen gün kaybeden, her geçen gün yaşanılır olmaktan uzaklaşan, vizyonsuz bir kent olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bu duruma daha fazla müsaade edemeyiz, bu yüzden değişimi mutlaka hâkim kılacağız.

Önümüzdeki yerel seçimlere farklı bir yapıda giriyoruz. Büyükşehir belediyesi artık Doğanşehir’den – Doğanyol’a, Kuluncak’tan, Yeşilyurt’a, Arapgir’den, Battalgazi’ye kadar tüm il sınırlarının kaderini belirleyecek. Bu yapıyı hiç kimsenin deneme yanılma yöntemleriyle yönetme şansı kalmamıştır.

Ancak ve ancak bilgili birikimli projeleri olan deneyimli kadrolarla yönetebiliriz. Biz CHP’si olarak bu kadroları kurmak ve halkın beklentileri doğrultusunda bir anlayışı ortaya koymak noktasında karalıyız. Bu kararlılıkla yürüyoruz yolumuz açık olsun.

CHP’si birçok ilki gerçekleştirmiş bir partidir. Malatya’nın İlk Belediye Başkanı Hasan Demirkök’ü 1924 yılında seçmiş 55 yıla yakın Malatya’yı, hepsini bir kez daha rahmetle anıyoruz, Temelliler, Fıratlar, Kırçuvaloğulları, Nebioğulları ile Yönetmiş, bu memlekete önemli hizmetler gerçekleştirmiş bir partidir.

Bugün Malatya olarak ilk büyükşehir belediye başkanını seçeceğiz, yine bir ilki gerçekleştireceğiz. İlk büyükşehir belediyesine CHP’sinin o altı oklu bayrağını dikeceğiz.  Malatya’yı yeniden inşa ederek halkımızın yaşam kalitesini yükselteceğiz, daha güzel, daha mutlu bir yaşamı egemen kılacağız. Bu duygularla hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56