CHP MALATYA GENÇLİK KOLUNDAN BASIN EMEKÇİLERİNE SALDIRI

CHP Malatya gençlik kolu üyelerinden basın çalışanlarına tehditli, küfürlü, tekmeli saldırı…

  CHP Malatya gençlik kolu üyelerinden basın çalışanlarına tehditli, küfürlü, tekmeli saldırı…
 6 Mayıs, tüm ülkede ‘Üç Fidan’ anılıyor. CHP Malatya gençlik komisyonu, Melekoğulları düğün salonunda Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı, idam edilişlerinin yıl dönümünde anma etkinliği düzenledi. Basına böyle duyuruldu.
Bu yıl ilk kez parti olarak 1 Mayıs İşçi bayramına katılmışlardı. Şimdi de yine ilk kez, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı, idam edilişlerinin yıl dönümünde parti olarak anacaklardı. Doğrusu, nasıl anacaklarını merak ederek izlemeye gitmiştim.Sanatçılar sahne aldılar.
             Denizlerin idam edilişlerinin yıl dönümünde CHP’liler doyasıya eğlendi, bolca halay çekip oynadılar.
Doyasıya oynamakla yetinmediler, düğün salonundan çıkışlarında kavgaya tutuştular. Uçan tekmeler, yumruklar ve küfürlerle düğün salonunun çarşı tarafına doğru indiler. Ara sokağın girişinde, üzerinde CHP amblemi olan beyaz minibüsün sürücüsünü dövdüler. Minibüs sürücüsü, araçla kaçtı. Kavgadakilerin çoğunun üzerinde kırmızı CHP amblemli beyaz tişört vardı.
Malatya Güneş Televizyonu Kameramanı Yusuf Aslan ve ben, o kargaşada görüntü almaya çalışırken, CHP gençlik komisyonu üyeleri, bu kez bize yöneldiler. Niye çekiyorsunuz, diyerek küfürlerle Yusuf Aslan’a, birisi uçan tekmeyle uçtu. Yusuf’u yoldan geçen bir minibüse yapıştırdı. Bir yandan da bana küfür ederek saldırdılar. Bu genç saldırganların dışında bir de orta yaşlı, kahverengi deri montlu bir CHP’li, bizi tehdit etti. Yarım saat bizi kıskaca alarak baskı uyguladı. Bu baskılara rağmen, elimizde yeterince kamera kaydı ve fotoğraf var.
Polisten sonra CHP Milletvekili adayı Dila Boztepe, olay yerine geldi. Salondaki CHP yetkilileriyse ilgilenmedi, oradan savuşup gittiler. Dila Boztepe, bize gösterin saldırganları, gerekeni yapalım, dedi. Bu arada bana saldıran iki kişiyi gösterdim. CHP Milletvekili adayının, CHP gençlik komisyonu başkanının ve birçok yetkilinin, kendileri yetkili olduklarını ifade ediyorlar, yanlarında tekrar bana saldırarak küfür ettiler.
Bu nasıl yetkililiktir ki, bir basın emekçisine yanınızda hakaret ediliyor ve siz hiçbir şey yapamıyorsunuz. Olayın sonunda basın emekçilerinden, ricada bulunuyorsunuz, yayınlamayın bu haberi, biz yarın parti olarak bir basın açıklamasıyla sizden özür dileyeceğiz, diyorsunuz. CHP il yönetiminden, bu saldırıyı kınayıcı herhangi bir ses çıkmıyor.
Bu saldırılara sessiz kalan basın yayın organları, susmaya devam edin; sıra size gelmeyecek(!)
CHP Malatya il yönetiminin, bana, partilileri tarafından yapılan saldırıya kayıtsız kalışlarının ilki değil… Bundan sonraki yorumları değerli okurların sağduyusuna bırakıyorum.
Not: Yazımı CHP genel merkezine ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na e-mail olarak gönderiyorum.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 
 Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56