CHP MALATYA İL BAŞKANI VELİ AĞBABA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK İÇİN İSTİFA ETTİ

CHP Malatya İl Başkanı Veli Ağbaba Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

CHP MALATYA İL BAŞKANI VELİ AĞBABA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK İÇİN İSTİFA ETTİ
CHP Genel Merkezi Milletvekili adayı olmayı düşünen İl ve ilçe Başkanlarının 10 Ocak 2010 tarihine kadar istifa etmeleri gerektiğini bildirmesi üzerine CHP Malatya İl Başkanı Veli Ağbaba Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. 
 
CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, seçimlerde aday olmayı düşünen il ve ilçe başkanlarının 10 Ocak 2011 tarihine kadar istifalarını vermeleri için tavsiye kararı aldıklarını bildirmesinin ardından, Milletvekili aday adayı olmaya karar veren CHP İl Başkanı Veli Ağbaba görevinden istifa ederek kararını partililerle paylaşma kararı aldı.
İstifa kararını 10 Ocak 2010 Pazartesi günü saat 13.00’de Parti binasında açıklama kararı alan İl Başkanı Veli Ağbaba, tüm Parti üyelerine cep telefonuyla mesaj göndererek “İl Başkanlığı görevimden ayrılmamla ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi. Bu arada çok sayıda partilinin Pazartesi günü Parti binasında toplanarak Veli Ağbaba’ya destek vermesi bekleniyor.
BAŞTÜRK VE MENGÜÇ İL BAŞKANLIĞINA ADAY
Veli Ağbaba’nın istifa kararıyla boşalan CHP Malatya İl Başkanlığı için Başkan Yardımcıları Hüseyin Baştürk ve Mustafa Mengüç aday oldu. İl Başkanlığına adaylıktan Hüseyin Baştürk lehine çekilen Enver Kiraz’ında destek vermesi üzerine CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri arasında Hüseyin Baştürk ismi ağırlık kazandı.İl Başkanlığına atanmak üzere Hüseyin Baştürk ve İl Genel Meclisi üyesi Mustafa Mengüç’ün İl Başkanlığına atanmak üzere Genel Merkezin onayına sunulacak. Genel Merkezin iki isimden birini ataması bekleniyor.
KAYNAK Vahap Güner
 
 
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56