CHP MALATYA İL BAŞKANININ 1 MAYIS AÇIKLAMASI

1 Mayıs işçilerimiz ve emekçilerimiz açısından hak ve özgürlükler mücadelesinin en önemli günüdür. 1 Mayıs Çarşamba günü Saat: 12:00’de Parti Binamız önünde buluşarak 1 Mayıs Kutlamasına katılacağız. Tüm Malatyalıları bu buluşmaya davet ediyorum.

CHP MALATYA İL BAŞKANININ 1 MAYIS AÇIKLAMASI
 1 Mayıs işçilerimiz ve emekçilerimiz açısından hak ve özgürlükler mücadelesinin en önemli günüdür.
1 Mayıs aynı zamanda savaşa ve sömürüye karşı dünya emekçilerinin barış diye haykırdığı gündür.
1 Mayıs dili, dini, ırkı, ulusu, cinsiyeti, siyasal ve sosyal düşüncesi ne olursa olsun milyarlarca işçinin demokratik, sosyal haklarını haykırdığı dayanışmayı ve mücadelesini yükselttiği gündür.
 On bir yıllık AKP İktidarında emekçilerin, işçilerin haklarında sistematik devam eden kayıplar söz konusudur. İşçiyi, emekçiyi müşteri gibi gören bir anlayış iktidardadır. İşçiyi, emekçiyi insan yerine koymayan bir anlayış iktidardadır, “ Ne Güzel Öldüler “ “ Bu Onların Kaderiydi” diyen bir anlayış iktidardadır.
İşçilerimizin ve emekçilerimizin örgütlenme, toplu pazarlık ve sosyal güvenlik haklarına yönelik saldırılar artarak devam etmektedir.
Bizler CHP’liler olarak insanca yaşam, eşit, özgür, sömürüsüz, savaşsız, demokratik, çağdaş ve aydınlık bir gelecek var etme mücadelesinde bütün emekçi ve işçilerle birlikte 1 Mayısta tüm kadrolarımızla Milletvekilimiz Veli Ağbaba’yla sokakta olacağız, bu gidişe birlikte dur diyeceğiz.
Tüm işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını kutluyoruz.
1 Mayıs Çarşamba günü Saat: 12:00’de Parti Binamız önünde buluşarak 1 Mayıs Kutlamasına katılacağız. Tüm Malatyalıları bu buluşmaya davet ediyorum.
                                                                                             Enver KİRAZ
                                                                                                  CHP Malatya İl Başkanı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56