CHP MALATYA İL BİNASINDA CENGİZ ÖZDEMİRDEN BASINA SÖZLÜ SALDIRI

Arguvan Haber’miş, bir kâğıt baskısı bile yok. Kim okuyor ki Arguvan Haber’i? Tabi, ortalığı karıştıracak haber yaratacaksınız ki size ekmek çıksın…”

CHP MALATYA İL BİNASINDA CENGİZ ÖZDEMİRDEN BASINA SÖZLÜ SALDIRI
     CHP Malatya il örgütünün davetlisi olarak gittiğim, Yrd. Doç. Dr. Feza Burak’ın milletvekili aday adaylığını açıklayacağı toplantı salonunun kapısının önünde, sözlü saldırıya uğradım.
Kimlik bilgilerini sonradan öğrendiğim CHP’li Cengiz Özdemir, İl Başkanı Hüseyin Baştürk’ün hangi milletvekili aday adayını desteklediğiyle ilgili olan yazımdan dolayı orada bulunanların yanında beni suçlamaya girişti.
Cengiz Özdemir’in, Doğanşehir ilçe başkanlığı için aday olduğunu, seçimi kazanamayınca başka bir partiye gittiğini, yakında da CHP’ye döndüğünü söylediler oradaki bazı partililer. Olur olmaz yerde, her fırsatta partinin kaplanlığını üstlenmesi, rüzgâr gülü psikolojisiyle olsa gerek. Parti için, sözüm ona kendini paralaması, bundan olsa gerek diye düşündüklerini söylediler.
İl Başkanı Hüseyin Baştürk’ten yazıyı yayımlayacağımın onayını almıştım. Baştürk, o gün de sözüne sahip çıkmıştı; bugün tekrar görüştük yine sözüne sahip çıktı. Ama Cengiz Özdemir, nedense bana hücum etmeyi seçti. Cengiz Özdemir, özetle şunları söyledi; bağırdı desek daha doğru olur:
“Böyle sorularla partimizi yıpratıyorsunuz. Bu soruları, AKP’ye soramazsınız. Sizi, parti binasına sokmayacağım, buraya gelemeyeceksiniz. Madem il başkanı söylüyor. Yazın dese bile bunun CHP’yi yıpratacağını düşünerek sizin yazmamanız gerekirdi. Arguvan Haber’miş, bir kâğıt baskısı bile yok. Kim okuyor ki Arguvan Haber’i? Tabi, ortalığı karıştıracak haber yaratacaksınız ki size ekmek çıksın…”
Orada da söyledim; ama Cengiz Özdemir’in kendi doğruları dışında söylenenleri dinleyemeyecek kadar öfkeli olduğunu gördüm. Kendisi de yazılarımı okumadığına göre, demek ki duyumlarla hareket ediyor. Aklı başında bir CHP’li bu yazdıklarımı okuyup kendisine tane tane anlatır belki.
Hüseyin Baştürek’e soru sormamıştım. Baştürk, kendiliğinden söylemişti. Tehditle ya da kandırarak ağzından laf almış da değilim. Üstelik kendi izniyle yazdım ve yayımladım.
Ben de yazarım, dediğimde yaz, demişti. Daha zor soruları AKP aday adaylarına sordum; ama hiç kimseden böyle öfkeli tepki görmedim. Sorularıma saygıyla yanıt verdi AKP’liler .
İl başkanı çocuk mu ki o, bana yaz dese bile ben onun söylediklerini ayıklayayım. Bu söylediği CHP’ye zarar verir, öyleyse yazmayayım. Şu, CHP’ye yarar sağlar, öyleyse yazayım, diyeyim. İl başkanının demeçlerini sağduyu süzgecinden geçirerek kamuoyuna açıklamak benim görevimdi de ben mi farkında değilim?
Kendime ‘ekmek çıkarmak’ diye bir kaygım yok; para karşılığı yazı yazmadım hiç. Gönüllü yazarlığımı, Cengiz Özdemir’in dışında okurlar biliyor.
CHP’yi korumak için bana hücum ettiğini söyleyen Cengiz Özdemir’den hesap sormak, CHP’ye düşüyor. Basına yasak koyan, söyleyene değil de yazana çatan, kamuoyunu bilgilendirme görevli birine herkesin içinde öfkesini kusan Cengiz Özdemir’den CHP hesap sormazsa, bu kişiyi bünyesinde bu haliyle barındırırsa; bu saldırıyı CHP Malatya il örgütü yapmış olmaz mı?
Not: Yazılarımın linklerini CHP genel merkezine ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na mail olarak gönderiyorum.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
MEMET
MEMET - 12 yıl Önce

CENİGİZ ÖZDEMİR HİÇ BİR ZAMAN DA İLÇE BASKANLIĞINADA ADAY OLMAMISTIR BUNUDA İYİ ARASTIR.

BEN SONGÜL HANIM SİZİNYERİNİZDE OLSAM CENGİZ ÖZDEMİR'DEN ÖZÜR DİLERİM CÜNKİ O BOŞA KIZMAZ . ONU TANIYAN İYİ TANIR BEN BU HABERİ GOOGLE GÜNCE ŞAŞIRDIM VE ACTIM GAZETECİ DEDİGİN ARASTIRIR ARASTIRR YİNE ARASTIRIR SONRA HEBER YAPAR... YAZIK COK YAZIK...

memet
memet - 12 yıl Önce

sayın songül hanım siz gazetecimisiniz gazeteci haberi dogru arastırır yazar daha cengiz özdemirin kim olduğunu bilmeden adama sallıyorsun Ben sana cengiz özdemir kim olduğunu anlatıyım öyle yazını yaz demekki partide sordukların gercek chp degilmiş .

1.Cengiz özdemir uzun yıllarca bu partinin il delegesi ve Doğanşehir ilçe sekreterliği ve ilçe başkanlığı yapmıştır. chp her kategorisinde maddi ve manevi hizmetlerde bulunmuştur .
2. 1994-1999 İLE 1999-2004 Yılları arasında 2 dönem bu partiden Doğanşehir BELEDİYE Başkanlı yapmıştır.2004 YILINDA Deniz Baykalla ters düşmesi sonucu ve saglık problemleri nedeniyle belediye başkanlığına aday olmamıstır ama çeşitli laflar yüzünden bagımsız aday olabilmek partisinden istifa edif formaliteden aday olmustur. Parti calışmalarına hiç bir zaman ara vermemiş ve hiçö bir partiyede geçmemiştir. Tekrar chp yönetimi degismesi sonucu partisinin aktif üyesi olmustur .
3. cengiz özdemir ve Ailesinin Gerçek chp olduğunu arastırısan öğrenirsin..

tan kayahan
tan kayahan - 12 yıl Önce

cengiz başkan bence haklı bazı gazetecı arkadaşlarımız nedense hep kendı ısteklerını tatmın edıp gercekle alakası olmayan ve ne uzucudurkı sıyasete yıllarını vermış boyle ınsanları kotuluyorlar tam tersı cengız başkanı deyılde sızlerı kınıyorum

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56