CHP’NİN YAPTIĞINA MALATYA’DA “BAYRAMDAN SONRA YÜZÜN AĞ OLSUN” DİYORLAR

Malatya CHP Hrant Dink'in katledilişinin 4. yılında basın açıklaması yaptı. Basın aşıklaması 20 Ocak 2011 tarihinde yapıldı.

CHP’NİN YAPTIĞINA MALATYA’DA “BAYRAMDAN SONRA YÜZÜN AĞ OLSUN” DİYORLAR
CHP’NİN YAPTIĞINA MALATYA’DA “BAYRAMDAN SONRA YÜZÜN AĞ OLSUN” DİYORLAR.
 
Birkaç gündür tam bağımsız bir gazeteci, yazar ( Kimsenin paralı emir eri değilim.) olarak, CHP’nin il, ilçe ve belde ziyaretlerini takip ediyordum. Bu arada birçok kişiye de haber verdim. Hrant DİNK, 19 Ocak 2011 tarihinde, saat 17. 30’da anılacak, haberiniz olsun, dedim.
 
Katledilişinin 4. Yıl dönümünde İnsan Hakları Derneği Malatya Şubesi önderliğinde PSAKD, EĞİTİM-SEN, BDP, KESK, HAÇOVALILAR DER, ÖDP, ESP, EMEP, EDP, HALK CEPHESİ, DHF gibi devrimci parti, sivil toplum örgütleri, vicdan sahibi duyarlı yüzlerce insan Hrant DİNK’i sevgiyle andı. Katillerden ve katilleri yönlendirenlerden hesap sorulmasını haykırdı Çavuşoğlu Mahallesi’ndeki Surp Yerrortutyun (Taşhoran) Ermeni Kilisesi’nin önünde. Karanlıkları aydınlatsın diye çığlıklarıyla karanlıkları yırttılar. Ama bu çığlıklar bile CHP’ye bir gün sonra ancak ulaşabildi sanırım.

CHP Malatya örgütü neredeydi? Niye yoktu orada? Ertesi gün yani 20 Ocak 2011 tarihinde saat 16. 48’ de basın açıklaması yapıyorlar. Basın açıklamalarını aynen sunuyorum. Malatya’da buna “Bayramdan sonra yüzün ağ olsun çağam.” derler demeyi de bir borç bilirim.
 

Sultan KILIÇ
–Malatya
 
                         CHP BASIN AÇIKLAMASI
 
Tam 4 yıl önce hemşerimiz, gazeteci yazar Hrant Dink,
alçak bir cinayetin kurbanı oldu.
         
        Daha önce birçok örneğini yaşadığımız sadece yazdıklarından, düşüncelerinden fikirlerini ifade ettiklerinden dolayı bir cinayete kurban giden aydınlarımız yazarlarımız gibi dört yıl önce, Ermeni asıllı bir Malatyalı olan araştırmacı yazar aydın kişilik
Bir cinayet sonunda aramızdan ayrıldı.
        
            O günden bu yana savunmasız bir insanı arkadan vuracak seviyeye düşmüş bir iki zavallıdan başka kimse yargılanmadı. Olayın arasındaki güçleri ortaya koymaya yönelik bir çaba gösterilmeli.
         
           AKP iktidarı birçok olayda olduğu gibi, sanki bu olayda bu Ülkede yaşanmamış gibi umursamaz bir tavır sergiliyor. AKP’nin bu tavrı karşısında Hrant Dink’in Ailesi, arkadaşları, dostları ve halkımız olaylara bakıp isyan ediyor.
        
              Biz CHP teşkilatı olarak, iktidarın bu duyarsız tutumunu kınıyoruz.
Sayın Hrant Dink’i de bir kez daha saygıyla anıyoruz       
Ailesine, dostlarına, halkımıza gerçek sorumlular bulunana ve adalet önünde hesap verene kadar bu işin peşini asla bırakmayacağımıza dair söz veriyoruz. 20 Ocak 2011 Saat: 16. 48
 
                                   


ENVER KİRAZ
                                                       
CHP İL BAŞKAN VEKİLİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56