DÖRT İLÇENİN KAPATILMASI KONUŞULUYOR

AKP Milletvekilli Ömer Faruk Öz Şu anda gündemde , Arguvan, Kuluncak, Kale , ve Doğanyol ilçelerinin kapatılması konuşuluyor. Türkiye genelinde bir araştırma yapmışlar nüfusu 10 binin altında olan ilçeleri de kapatılalım denmiş dedi.

DÖRT İLÇENİN KAPATILMASI KONUŞULUYOR
AKP  Milletvekili Ömer Faruk Öz  “Türkiye genelinde 47 ilçenin kapatılması gündemde. Bunlardan 4 ilçede Malatya’nın ilçesi”dedi .
 
AKP Milletvekilleri Ömer Faruk Öz ve Mücahit Fındıklı Darende İlçesine bağlı Ayvalı Beldesini Ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında Malatya’nın büyük şehir olasına da değinen Ömer Faruk Öz yaptığı konuşmada Şuanda gündemde Kuluncak, Arguvan, Kale , ve benim ilçem Doğanyol. Bunlar ilçe, belde de değil. Buraların kapatılması konuşuluyor. Türkiye genelinde bir araştırma yapmışlar nüfusu 10 binin altında olan ilçeleri de kapatılalım denmiş. Bu da 47 ilçeye mal oluyor. Türkiye genelinde 47 ilçenin kapatılması gündemde. Bunlardan 4 ilçe de Malatya’nın ilçesi. Burada dinlediğimiz sıkıntıları ise bizzat İçişleri Bakanımız ile de paylaşacağız ve bakanımıza 4 bin 700 kişilik belde halkı ilçe olmak isterken beldenin kapatılması rahatsızlık veriyor. Beldeler kapatılacaksa eğer, civar beldeleri toplayıp burayı ilçe yapalım. Halkın bu konuda mağduriyeti var. Bu sıkıntınızı Genel Başkan Yardımcımız Yerel Yönetimlerden sorumlu Hüseyin Tanrıverdi ile de paylaşacağız. Diğer bir problemimiz ise su problemi gölet’in proje ihalesi yapıldı. Proje yapılmadan yapım ihalesine gidilmiyor. Belediye Başkanımız bize söyledi bizlerde sıkıştırdık ve inşallah Ekim ayı gibi yapım ihalesi de yapılacak” dedi 

Malatya Haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56