EĞİTİM SEN MALATYA ŞUBESİ BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Ali Ekber Baytemur, AKP iktidarının baskıları artırdığını; Torba Yasası’yla emekçileri kıskaca alırken toplumun tüm kesimlerinde baskılar oluşturduğunu ifade etti.

EĞİTİM SEN MALATYA ŞUBESİ  BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) yönetim kurulu, Öğretmenevinde Malatya’daki basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, 8.olağan genel kurulda seçimle görevlendirilen yeni yönetim kurulunu takdim etti: Ali Ekber Baytemur (Eğitim Sen Şube Başkanı), Ali Piro (Şube Sekreteri), Şerif Demirel (Şube Mali Sekreteri), Hüseyin Yanar (Yönetim Kurulu Üyesi), Songül Canpolat (Yönetim Kurulu Üyesi), Engin Cengiz (Yönetim Kurulu Üyesi), Mazlum Altınlı (Yönetim Kurulu Üyesi).
Ali Ekber Baytemur, AKP iktidarının baskıları artırdığını; Torba Yasası’yla emekçileri kıskaca alırken toplumun tüm kesimlerinde baskılar oluşturduğunu ifade etti. Bu baskılardan en çok etkilenen kesimlerden birinin de basın emekçileri olduğunu, kalemlerin susturulduğunu, cezaevlerine tıkıldığını söyledi.
Bir gazetecinin Eğitim Bir Sen Malatya şube başkanı ile Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut’un görevlerinden ayrılarak AKP’den milletvekili aday adayı olması konusunda ne düşündüğünü sorması üzerine Ali Ekber Batemur: “Milli Eğitim Müdürünün siyasete atılması, geçmişteki eylemlerine de bakılacak olursa çok doğru değil. Sendika başkanlarının ve milli eğitim müdürünün siyasete atılmaları, kendilerine rant sağlama, daha üst kademelerde göreve getirilme isteklerindendir.
Eğitim Bir Sen’in bir ödül töreninde Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, KESK üyesi biz eğitim emekçilerine: “Öğretmen kimliğini bir yana bırakarak çarşıda pazarda avazı çıktığı kadar bağırmak, bir öğretmene yakışmaz. Bundan rahatsızlık duyuyorum.” demişti. Bu sözler üzerine Eğitim Bir Sen üyelerinden müthiş alkış almıştı. Seçilemezse aynı göreve geri dönecek. Bu kişiden tarafsız görev beklenebilir mi? Biz de İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut’un tescilli hale gelen AKPliliğinden rahatsızlık duyuyoruz.
Biz kendisine, AKP’nin değil; öğretmenlerin müdürü olun, demiştik. Şimdi, söylediğimizi kanıtladı. Geri görevlerine döndüklerinde de tüm sendika ve bürokrat kimliklileri takip edeceğiz.” diye konuşmasını sürdürdü.
Sultan KILIÇ - Malatya

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56