EROL BİNGÖL, MALATYA CHP’DEN ADAY ADAYI

CHP Malatya milletvekili aday adaylarından Erol Bingöl, parti binasında bir basın açıklamasıyla aday adaylığını kamuoyuna duyurdu.

EROL BİNGÖL, MALATYA CHP’DEN ADAY ADAYI
 CHP Malatya milletvekili aday adaylarından Erol Bingöl, parti binasında bir basın açıklamasıyla aday adaylığını kamuoyuna duyurdu.
 
Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Kürecik yöresinin Bayramuşağı köyünde doğduğunu, Bayramuşağı Ortaokulu’nda ve Malatya Gazi Lisesi’nde öğretmen ve yönetici olarak görev yaptığını söyleyen CHP Malatya milletvekili aday adayı Erol Bingöl, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 “ Görevim sırasında emeğin üstünlüğü, eğitimde fırsat eşitliği, sosyal devlet, eşit yurttaş bilincinin bölge halkında yerleşebilmesi için de çaba gösterdim.
 
         Ülke tarihinde kara bir leke olarak duran 12 Eylül’de sürgüne, kıyıma uğratılmış on binlerce eğitim emekçisinden biriyim.
 
         Devlet partisinden, halkın partisine; düzen partisinden, değişim partisine dönüşmüş olan Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, Türkiye’yi sadaka dağıtan bir devlet olmaktan çıkarıp insan onuruna saygılı; açlık, yoksulluk ve eşitsizliklerle mücadele etmek, ilimizde fırsat eşitliğini gerçekleştirmeyi sağlamak amacı ile Cumhuriyet Halk Partisi’nden adayım.
 
         8 yıldır ülkemizi yöneten AKP iktidarının yolsuzluklarına dur demek için işsizliğe, yoksulluğa, umutsuzluğa çare bulmak, halkın iktidarını kurmak için adayım.
          
         Cumhuriyet Halk Partisi içinde birilerinin veya bir gurubun iktidar olmasının ya da seçilmesinin hiçbir önemi yoktur. Önemli olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni Türkiye genelinde iktidara taşımaktır.
 
         Yaklaşık 30 yıldır oy kaybı yaşayan partimin Malatya’da eski gücüne kavuşmasını sağlamak amacı ile adayım.
        
AKP üçüncü kez iktidar olursa bu Türkiye açısından endişe verici bir durum oluşturacaktır.
 
         Demokratik, çağdaş, sosyal devlet, toplumsal barış ve hukukun üstünlüğüne inanan Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin üzerine bu süreçte büyük görev düştüğüne inanıyorum. Bu görevin yerine getirilmesinde üzerime düşeni yapabilmek için adayım.” dedi.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
        
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56