ESP MALATYADA DESTEKLEDİĞİ ADAYI TANITTI

Ezilenlerin Sosyalist Partisi İl Örgütü bugün (ESP) il binasında bir basın toplantısı yaparak Malatya sosyalist bağımsız milletvekili adayı Ayhan Yener’i basına tanıttı.

ESP MALATYADA DESTEKLEDİĞİ ADAYI TANITTI
Bağımsız sosyalist aday Ayhan Yener Malatya’da seçime hazırım, dedi
 
 Ezilenlerin Sosyalist Partisi İl Örgütü bugün (ESP) il binasında bir basın toplantısı yaparak Malatya sosyalist bağımsız milletvekili adayı Ayhan Yener’i basına tanıttı.
 
ESP Genel Başkan Yardımcısı Sıtkı Güngör’ün de katıldığı toplantıda ESP İl Sekreteri Ayşe Işık, basın metnini okudu. Işık, yaptığı açıklamada:“İşçi sınıfımız ve ezilen kitleler bakımından işsizlik, güvencesiz çalışma, açlık ve yoksulluk derinleşiyor. Ezilen bütün toplumsal kesimlerin tepki, öfke ve hoşnutsuzluğuyla, değişim istek ve arayışı birlikte gelişiyor.
Kürt halkı kendi çözümünü sokakta arıyor. İnkâr ve imha politikalarına, tasfiyeci saldırganlığa karşı kolektif ulusal haklarının ve Kürt dilinin özgürlüğünün mücadelesini veriyor. İşçi ve emekçiler  sorunlarının çözümü için yüzünü daha fazla sokağa dönüyor.” dedi.
 
 Malatya’da bağımsız sosyalist aday Ayhan Yener’i desteklediklerini vurgulayarak tüm Malatya halkından destek istedi.
 
Ayşe Işık’ın ardında sözü sosyalist aday Ayhan Yener şunları vurguladı: “Düzen partilerine mecbur değiliz. Biz kapitalizme karşı sosyalist bir seçenek olarak halklarımızın karşısına çıktık. Herkesin eşit, adil, insanca yaşama hakkı vardır. Bu hakkımızı kullanmak için önümüzde tek seçenek sosyalizmdir. Düzen partilerinin hepsi kapitalist düzenin sürdürücüsüdür. Bu nedenle hiçbiri birbirine alternatif değildir. Alternatif sosyalizmdir, sosyalistlerdir. Halklarımız bilmelidir ki, bu çürümüş kapitalist düzen altında yaşamak kader değildir. Bizler sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya için yola çıkanlar, işçi ve emekçilerimizin, dünyayı değiştirme iradesini gösterebileceklerine inanıyoruz. Yeter ki gerçek temsilcilerine güç versinler ve bu mücadelenin içinde yer alsınlar. Bu düzen değişecek. Sizinle değişecek, bizimle değişecek!”
 
ESP Genel Başkan Yardımcısı Sıtkı Güngör de söz alarak burjuva düzen partilerine karşı girişilen seçim muharebesinde Ayhan Yener’e ve tüm ESP üyelerine başarılar diledi.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 
 
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56