HAÇOVALILAR DERNEĞİ 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Malatya Haçova Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, Melita Restaurant’ta kutladı.

HAÇOVALILAR DERNEĞİ 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
        Malatya Haçova Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, Melita Restaurant’ta kutladı. Dernek yöneticilerinin, günler süren çabalarıyla düzenlenen kahvaltılı buluşmaya yüzlerce kadın katıldı.
 
Haçovalılar Dernek Başkanı Yaşar Yazlak: “Hayatımızı borçlu olduğumuz analarımız, barışın, güzelliğin yaratıcısı kadınlar… Emekçi kadınlarımız, sizler; her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyorsunuz. İyiyi ve güzeli siz, üretiyorsunuz. Emekçi kadınlar gününüz kutlu olsun.” dedi.
 
Haçovalılar Derneği Kadın Kolları Başkanı Şengül Doğan da :” Yaşamın her alanında emeği olan, hayatımızın tadı tuzu kadınlarımızla bir arada olmaktan çok mutluyuz. Bir arada olmanın, dostluğu pekiştirmenin güzelliğini yaşıyoruz. Her şey, siz dostlarımızın varlığıyla güzelleşiyor. Böyle toplantıları, daha sık düzenlememiz gerektiğini hep söylüyorsunuz. Bu kadar geniş bir mekân bile bugün bize dar geldi. Katılımınız elbette sevindiricidir. Daha geniş mekânlarda sıkça bir araya gelmek için daha da isteklendik. Bu isteği, bu gücü sizlerden alıyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Malatya CHP Milletvekili Aday Adaylarından Dila Boztepe: “Yıllardır dişiyle tırnağıyla, yüreğiyle ruhuyla kahramanlık destanları yazan sizler… Biliyorum ki en güzel hayatları yaşamayı hak ediyorsunuz. Onuruyla, namusuyla kavgasını verdiği yaşamın baş tacı olması gereken kadınlar… Görüyorum ki hep geri planda, hep gölgede, hep karanlıkta kalmışsınız. Koca bir çınara benzetiyorum sizleri. Kocaman ulu, görkemli bir çınara. Toplumun temel direği olan bu ülkeye pırıl pırıl gençler yetiştiren, toprağında taşında canla başla çalışan; ancak hazindir ki hak ettiği değeri hiçbir zaman görmemiş siz emekçi kadınlar. Sizler için bir yola girdim…
Umut ediyor ve canı gönülden biliyorum ki vereceğim mücadele kadının, kadınlarımızın emeğinin artık sömürülmediği, sivil toplumun vazgeçilmez simgesi olduğu, erkeğin hizmetçisi değil, hayat arkadaşı olduğu, sosyal hayatın ve çalışma hayatının içinde aktif bir katılımla yer aldığı bir dünya düzenine kavuşuruz.” dedi.
 
Dilek Dubaz, Malatya’da Sosyal Hizmetler Kurumuna bağlı bir kadın konuk evi olduğunu, şiddet gören kadınların bu konuk evinde iş sahibi oluncaya, devlet desteği alıncaya kadar barınabildiğini hatırlattı. Kadınların, az da olsa ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarının önemini vurguladı.
 
Konuşmaların ardından halaylar çekildi.
 
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56