HOPA’DAKİ KATİLLER CEZALANDIRILSIN

Malatya Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), bir basın toplantısı düzenleyerek saldırıyı lanetledi.

HOPA’DAKİ KATİLLER CEZALANDIRILSIN
            AKP’nin Hopa mitingi sonrası çıkan olaylarda polisin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Metin Lokumcu’nun katillerinin cezalandırılması için il il büyüyen tepkilere Malatya da eklendi. Malatya Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), bir basın toplantısı düzenleyerek saldırıyı lanetledi.
 
          “AKP FAŞİZMİ DURMAK BİLMİYOR”
 
              AKP’nin Hopa mitingi sonrası polisin halka saldırması sonucu hayatını kaybeden eğitim emekçisi Metin Lokumcu’nun katillerinin cezalandırılması isteyen Ezilenlerin Sosyalist Partisi Malatya İl Örgütü basın toplantısı düzenleyerek saldırıyı lanetledi. “AKP faşizmini yeneceğiz! Hopa halkı yalnız değildir” yazılı pankartın asılı olduğu il binasında yapılan açıklamada ESP il yöneticisi Ezgi Erdinç: “AKP faşizmi durmak bilmiyor.” dedi. Erdinç: “Ezilenlerin her türlü hak talebini polis terörü ile bastıran AKP’nin son icraatı Hopa’da sosyalistlere, ilericilere dönük saldırısı ve bu saldırı sonucunda bir eğitim emekçisinin yaşamını yitirmesi oldu. 31 Aralık’ta Artvin’in Hopa ilçesine giden Erdoğan’a “hoş gelmedin” diyen çay üreticilerine; çay üreticilerinin öfkesini örgütleyen sosyalistlere, devrimcilere karşı azgınca saldırıya geçen AKP polisi, attığı biber gazıyla Metin Lokumcu adlı emekli bir eğitim emekçisinin ölümüne sebep oldu. Bununla yetinmeyen polis; ESP, ÖDP ve Halkevleri üyelerinden oluşan 60 kişiyi de gözaltına aldı.”
 
                          “ HOPA’DA OHAL Mİ VAR?”
 
              Erdinç: “AKP faşizmi Hopa’daki saldırıyla bir şeyi daha hedeflemektedir. Partimizin ve ilerici parti örgütlerin desteklediği sosyalist bağımsız milletvekili adayı Birsen Kaya’nın canlı bir atmosferde geçen seçim çalışması Hopa’da AKP’yi rahatsız etmiştir. Zaten bundan dolayıdır ki; AKP polisinin ilçede estirdiği terör yetmemiş gibi, şimdi de elinde bir gözaltı listesiyle arkadaşlarımıza dönük sürek avı başlatmıştır. Hopa’da tam bir OHAL durumu söz konusudur. Yine birçok kentte saldırıyı protesto edenler de AKP faşizminden nasibini almıştır. Onlarca kişi gözaltına alınmıştır.
 
              AKP’yi istememek, protesto etmek, eleştirmek AKP ve Erdoğan için öldürme sebebidir. Zira AKP’ye yönelik demokratik tepkisini ortaya koyan Hopa emekçilerine ‘eşkıya’ diyerek ezilenlere, emekçilere olan kinini bir kez daha kusmuştur. Fakat dün olduğu gibi bugün de bu devlet terörüne boyun eğmeyeceğiz. Sosyalistler olarak gözaltında kaybetme dâhil, her türlü devlet zorbalığına, faşizmin tipik saldırılarına karşı, nasıl ki umudu büyüttüysek, bu faşist zorbalığı alaşağı edene dek asla durmayacağız. Ne katliamlar, ne gözaltılar, ne tutuklamalar bizi yıldırabilir. Metin Lokumcu’nun katilleri cezalandırılsın! Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın!” dedi.
 
Sultan KILIÇ
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56