İBRAHİM ÇAKIR; CHP’DE SİYASET YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM

CHP Malatya Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İbrahim Çakır, sadece partideki görevlerinden istifa ettiğini, siyasetten istifa etmediğini söyledi. Malatya CHP’de siyaset yapmaya devam edeceğim” dedi.

İBRAHİM ÇAKIR;  CHP’DE SİYASET YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM

CHP Malatya Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İbrahim Çakır, sadece partideki görevlerinden istifa ettiğini, siyasetten istifa etmediğini söyledi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İbrahim Çakır, siyasetten istifa etmediğini ifade etti. Kamu görevi yürüttüğü süreç içerisinde dahi organik bağı olmadan CHP’ye uzun yıllar hizmetler yaptığını anımsatan Çakır, son 15 yılın tüm seçimlerinde CHP’ye hizmet ettiğini belirtti. Çakır, kamu görevinden emekli olduktan sonra siyasi yaşamını CHP ile organik bağını parti üyeliğiyle sürdürdüğünü belirterek, “CHP Malatya Merkez İlçe’de önemli görevler üstlendim. Merkez İlçe Sekreterliği, Merkez İlçe Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Yine partinin çok zorlu bir sürecinde il yönetim kurulunda yer almam gerektiği yönünde talep oldu. Bu görevi de partimin, dava ve yol arkadaşlarımın talebiyle kabul ettim.

CHP Malatya İl Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Ayrıca seçim sürecine girmemiz nedeniyle Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Başkan vekilliği dışında İl Seçim Komite Başkanlığı görevini üstlendim. Bu görevleri yaptığım süreç içerisinde önemli hizmetler yaptığıma inanıyorum. Partime hizmet sürecinde nasıl en faydalı hizmetleri yaparım, partim en az zararı hangi durumlarda görür ve başarılı olur şeklinde düşünce ve planlar yapmaya çalıştım. Bu bağlamda partinin önemli denilebilecek yükünü omuzlarımda taşımaya çalıştım. Geldiğimiz noktada ise hiçbir suretle istifam nedeniyle ne partiden arkadaşlarım ne kamuoyu nezdinde CHP’ye zarar verici hiçbir söz, söylem ve eylem içerisinde bulunmayacağım. Hep söylenir ya amiyane tabirle, ‘gördüğüm lüzum üzerine’ partideki tüm görevlerinden istifa ettim. Bir parti üyesi olarak da mücadeleme devam edeceğim. Böyle olmasını daha uygun gördüm” şeklinde konuştu.

“İSTİFA KARARI ŞAHSİDİR”

“Siyasetten istifa etmediğini, Malatya CHP’de siyaset yapmaya devam edeceğim” diyen Çakır, partisine olan hizmetinin bu noktada daha da yararlı olabileceğini kaydetti. Çakır, bu konuyla ilgili de başka söyleyecek bir şeyin olmadığını ifade etti. 30 Mart yerel seçimleri sürecinde partide o kadar yıl hizmet etmiş birisi olarak istifa etme konusunda ise Çakır, “İstifa kararı şahsidir. Bu konuda bu kadar önemli görevlerde bulunan biri olarak şu veya bu nedenle istifa eşiğine geldim demenin partime daha çok zarar vereceğini düşündüğümden dolayı bu konuda hem kamuoyunun hem de sizlerden affımı diliyorum” dedi.

“PARTİ İYİ BİR NOKTADA”

30 Mart yerel seçimleri sürecini CHP açısından nasıl değerlendiriyorsunuz şeklindeki soruya ise Çakır, “Benim de aralarında bulunduğum yönetim kadrosu uzunca bir zamandır çok önemli görevler yaptık. Kamu nezdinde partiyi üst noktalara taşıma noktasında önemli hizmetler yaptık. Gelinen seçim sürecinde de Malatya’da bir önceki dönemlere kıyasla daha önemli başarılar elde edeceğimiz inancını taşımaktayım. Gerek büyükşehirde gerekse de merkez ve ilçelerde seçime dönük önemli hazırlıklar yaptık. Çalışmalarımızın halkın teveccühünü kazanabilecek ve oya dönüştürecek bir popolite yakaladığı noktasında hiçbir şüphem yok. Partimiz iyi bir noktada. Sonuçlarla birlikte bunu göreceğiz” diye yanıtladı.

“YAPACAĞIM AÇIKLAMA PARTİME ZARAR VERİR”

CHP kulislerinde 30 Mart yerel seçimlerinde il yönetimin başarısız olması durumunda mevcut il yönetimin görevden alınacağı ve sizin yani İbrahim Çakır’ın CHP Malatya İl başkanı olacağı konuşuluyor. Bu konuşmaları nasıl değerlendiriyorsunuz? Şeklindeki soruya ise Çakır, şunları söyledi: “Böylesi dönemlerde senaryolar yazılır. Bir kısım arkadaşlarımız gerek lehimizde gerekse de aleyhimizde konuşanlar olacaktır.

Basından olan bir kısım arkadaşlar için de söylüyorum. Tüm basın çalışanları ve sahipleri saygı değerdir. Kamu görevi yapıyorlar. Zaman zaman kendi düşüncelerini, yorumlarını, zaman zaman da siyasal yapılardaki çelişkili konularda şu veya buraya taraf olarak bir kısım yorumlarda bulunabilirler. Benimle ilgili de bir kısım sözler söylenecektir. Ben siyasal yaşamım boyunca basın mensuplarını yaptıkları kamu görevleri nedeniyle hep mesai arkadaşım gibi gördüm. Çünkü siyasette aynı zamanda bir kamu görevi yapma işidir. Bu nedenle hakkımda basında yazılan çizilenlerle ilgili olarak hiç kimseye asla kızgınlık, kırgınlık göstermeyeceğim. Dolayısıyla Malatya’da CHP’nin ve ülkenin sorunlarına, partinin yükselmesi noktasında elbette hizmet etmeyi sürdüreceğim. Çizilen senaryoların hiçbiriyle şimdilik ilgili değilim. Bu konuda yapacağım açıklama partime zarar vereceği kanaatindeyim.”

CHP'NİN, KARANLIK GİDİŞE DUR DİYECEK GÜCÜ VAR

Son olarak hem CHP’ye hem de kamuoyuna, CHP’nin büyük bir parti olduğunu ifade eden Çakır, sözlerini şöyle tamamladı: “CHP devleti kuran bir partidir. Kurduğu devleti, yönetme azim ve kararlılığı en çok CHP’ye yakışır. Biz de acizane partide görev yapmış biri olarak partimizin bayrağını en yükseğe taşıma anlamında hiçbir tereddüde yer vermeyecek şekilde mücadele edeceğiz. Ülkenin karanlık gidişini durduracak gücün CHP olduğuna yürekten inanıyorum. Dolayısıyla zafer, ülkeyi kuran ve kurduğu devleti yönetecek olan CHP il nefes alacaktır. CHP Türkiye’nin birleştirici gücü olacaktır.”

Kaynak: Malatya Güncel 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56