KILIÇDAROĞLU MALATYA MİTİNĞİNDE HALKA HİTAP ETTİ

Arguvan’dan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun gerçekleştirdiği mitinge yoğun bir katılım oldu. Hastalığı nedeni ile İki bacağı kesilen Malatya'da bakımevinde yaşayan mağdur Arguvanlı da mitinge geldi.

KILIÇDAROĞLU MALATYA MİTİNĞİNDE HALKA HİTAP ETTİ
Arguvan’dan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun gerçekleştirdiği mitinge yoğun bir katılım oldu.Malatya’da yaşayan Arguvanlılarında mitinge ilgisi ve katılımı yüksekti. Arguvan’dan gelen konvoy daha önce Çavuşoğlu mahallesinde bir tur atıp daha sonra miting alanına geldi.

Hastalığı nedeni ile İki bacağı kesilen mağdur Arguvanlıda Mitinge geldi.

Arguvan Haber olarak (Ersoy Eren) izlediğimiz mitingin başlamasından yaklaşık iki saat önce miting alanına geldiğimizde birçok tespitimizde oldu.Bunlardan biriside rahatsızlığı nedeni ile iki bacağı kesilen maddi imkansızlıklar dolayısı ile Malatya da bir bakımevinde kalan bir Arguvanlının emanet aldığı tekerlekli sandalyesi ile kaldığı bakımevinden izin alıp kendi imkanları ile mitinge katılması idi. Bu Arguvanlının duyarlılığı güzel günü daha da anlamlaştırdı miting görevlilerine yaptığımız uyarıdan sonra kalabalıktan zarar görmemesi için Arguvanlıyı basın mensupları bölümüne aldılar.( İlgilenen olursa bu Arguvanlının ismi ve ihtiyaçları konusunda bilgi verebiliriz)

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı ve ağır eleştiriler yöneltti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 saat 50 dakika gecikmeli olarak geldiği Malatya mitinginde yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı ve ağır eleştiriler yöneltti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Artık bu ülkenin nüfusunun yarısından fazlası Başbakanlık koltuğunda bir başçalanın olduğuna inanıyor. Başçalan Recep Tayyip Erdoğan nereye gidersen git, nereye kaçarsan kaç bunun hesabını sormazsam ben namerdim” diye konuştu.

Bu ülkeye temiz siyaseti getireceğiz” diye seslenen Kılıçdaroğlu  “Meydanda taşıma yok” Meydanda Malatyalıların olduğunu fakat sadece 2 kişinin dışarıdan geldiğini söyledi. Dışarıdan gelen kişilerin CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı ve Elazığ il başkanının olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Yine de ben bir yoklama yapayım” diyerek tek tek ilçeleri sayan CHP Genel Başkanı, “Sizin kardeşiniz Kemal da burada” dedi.

- Bu ülkede herkesin huzur içinde yaşamasını isteriz. Her evde huzur olsun, her evde tencere kaynasın isteriz.

-Kaysının alın terini Malatya kazansın isteriz.

-Temiz bir siyaset istiyor musunuz? Kul hakkı yemeyen bir siyaset istiyor musunuz? Her evde huzur olsun istiyor musunuz? O zaman bir adresiniz var, adres 6 Ok, adres CHP.Temiz siyasetin özelliği halka hesap vermekten geçer.                      –

-Şurada bulunduğumuz alan Sümerbank fabrikasının bulunduğu alandır. Başkalarına verdiler. Bir cami vardı, onu da yıktılar. Kazara CHP böyle bir şey yapsa şimdi kıyamet kopmuştu.

-Artık bu ülkenin nüfusunun yarısından fazlası Başbakanlık koltuğunda bir başçalanın olduğuna inanıyor, o koltuk asla ve asla kirli insanların oturacağı koltuk değildir, o koltuk şaibeli insanların oturacağı koltuk değildir, o koltuk halka hesap vermeyi namuslu görev sayan insanların oturacağı koltuktur.

-17 Aralık’ta sabahleyin polisler belli yerleri basıyorlar. Sabahın saat 8’i 2 geçe. Başçalan oğluna telefon ediyor. ‘Hep beraber paraları sıfırlayın’ diyor.

-Bir Başbakan’ın oğlunun evinde, devletin bankaları var, özel bankalar var, 1 milyar dolar para evde niye tutulur da bankaya yatırılmaz, bu para helal midir, haram mıdır? Ayın 30’u geliyor, sandığa gideceksin, elini vicdanına koy ve öyle git ve asla şunu söyleme ‘ben harama ortak olacağım’ deme, helale ortak ol, CHP’nin mührüne bas evet oyunu.

-Allah kimseyi yere bakar hale getirmesin. Çünkü utanma duygusu insana özgüdür. Bu adamlarda utanma duygusu yok. Hala milletten oy istiyorlar. Yüzüne gözüne dursun, milleti soydun soğana çevirdin, hala nasıl oy istiyorsun sen. Bunun bir işareti vardı, biliyorsunuz. Bu işaret şu, 4 bakan bir başçalan. Peki başçalan niye böyle. Çünkü 4 bakana diyordu ki beni koruyan bir bildiri yayınlayın. Başçalan Recep Tayyip Erdoğan nereye gidersen git, nereye kaçarsan kaç bunun hesabını sormazsam ben namerdim.

-Haram parayla umre yapıyorlar. Benim iki elim onların yakasında olacak.

-Devletin omurgasıyla oynadılar, devleti çökertmek istediler, yargıya müdahale ediyorlar. Telefon açıyor, Adalet Bakanına, diyor ki ‘falan işadamının mahkum olması lazım’ diyor. Sen hakim misin?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun konuşmasının sonunda Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve İlçe Belediye Başkan adayları isimleri ile sahneye davet edilerek tanıtıldı.

www.arguvanhaber.com
Ersoy Eren

 

 

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56