KİRAZ; “BAYRAĞIMIZA YAPILAN SALDIRILAR ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Son günlerde Doğu ve Güneydoğu’da meydana gelen ve toplumun tüm kesimlerinden tepki toplayan olayların bir an önce son bulmasını diliyoruz.

KİRAZ; “BAYRAĞIMIZA YAPILAN SALDIRILAR  ASLA KABUL EDİLEMEZ”
 “SORUMLULAR HESAP VERMELİDİR”
Son günlerde Doğu ve Güneydoğu’da meydana gelen ve toplumun tüm kesimlerinden tepki toplayan olayların bir an önce son bulmasını diliyoruz.  Toplumların kutsal değerlerinin başında Bayrak gelmektedir. Ulusumuzun  bayrağına karşı yapılan saldırı asla kabul edilemez. Bir askeri birliğin içine girip,bayrak direğinden  Türk Bayrağını indirilmesine göz yumanlar ile bu cesareti birilerine verenler ülkedeki gerginliğin ana kaynaklarıdır.
Çözüm süreci adı altında toplumun tüm kesimlerinden gizli saklı yürütülen sürecin şeffaf olması gerektiğini defalarca gündeme getirmemize rağmen, kıllarını kıpırdatmayanlar son olayların asıl sorumlularıdır. Sınırlı sayıda kişinin bildiği ve arkasında neyin geleceğinin ise kimsenin bilmediği bir çözüm sürecinin başarıya ulaşmasını beklemek elbette sağlıklı değildir.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak, çözüm yolunun büyük toplumsal mutabakattan geçtiğini dile getiriyoruz.CHP, 1989 Yılından beri ortaya koyduğu tutarlı politikalarla Kürt Sorununun çözümü için projeler üretmektedir. Sorunun  sadece güvenlik politikalarıyla çözülemeyeceğini, daha yapıcı ve köklü çözüm yolları olduğunu belirten de yine CHP’dir.
Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz yıl kamuoyuna açıkladığı  17 maddeden oluşan Demokrasi Manifestosu’nda terörü bitirmenin yolunun  tam demokrasi ve özgürlükten geçtiğini belirtmişti.CHP, kapalı kapılar ardında yürütülen kirli pazarlıklarla , sürecin ilerleyemeyeceğini, demokrasi ve özgürlük önündeki engellerin kaldırılarak sorunun çözüme ulaşabileceğini vurgulamaktadır.
CHP olarak toplumun tüm kesimlerinde karşılık bulan, tüm katmanların etkin bir şekilde katılacağı önerimizi süreç başlamadan çok önce dile getirmiştik.. Başbakanın atadığı memurlar gibi hareket eden, gittikleri yerlerde süreci kendilerinin bile bilmediği anlaşılan Akil Adamlar Heyeti ile çözüme ulaşmak mümkün değildir. Hem TBMM’nin hem de STK’lar ve toplumun tüm kesimlerin içinde bulunacağı, toplumdaki her bireyin şeffaf bir şekilde gözlem yapacağı bir süreç izlenmelidir.
Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’ndaki bayrağımızın indirilmesi olayını şiddetle kınıyor, daha farklı olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla halkımızı serinkanlı davranmaya davet ediyor,olayın sorumlularının bir an önce cezalandırılmasını bekliyoruz.
 Enver KİRAZ
CHP Malatya İl Başkanı
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 08:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56