MALATA’DA CHP'NİN 90. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Cumhuriyet Halk Partisinin 90’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Atatürk ve İsmet İnönü anıtlarına çelenk sundu.

MALATA’DA CHP'NİN 90. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 90’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla CHP İl Teşkilatı tarafından Atatürk ve İsmet İnönü anıtlarına çelenk sunuldu. CHP Malatyaİl Başkanı Enver Kiraz, CHP’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle ilk çelengi Atatürk anıtına sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.


 
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın yaptığı konuşma'nın metni.

 

CHP 90. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

Değerli dostlar:

            Ulusal kurtuluş savaşındaki Mudafaai-Hukuk örgütlerini temel alarak M. Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923’te kurulan koca çınarın CHP’sinin 90. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

            CHP İçişleri bakanlığına bir dilekçe verilerek kurulmuş bir parti değildir. Savaş meydanlarında kurulmuş, kurtuluşun partisidir.  Aynı zamanda Cumhuriyeti kuran, devrimleri gerçekleştiren parti olması dolayısıyla yeniden kuruluşun ve devrimin partisidir.

            Bundan 90 yıl önce Atatürk önderliğinde modern, çağdaş, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti yaratma umudu ve sevdasıyla yola çıkan partimiz, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü siyasal partisi olarak tarihten aldığı güçle geleceğe emin adımlarla yürümektedir.

            Kurulduğu günden buyana bu ülkede hep değişimin, dönüşümün, öncülüğünü yapan CHP kadroları tebaadan – yurttaşa, kuldan –özgür bireye ve ümmetten ulusa geçişin yani Türk devriminin en önemli yapı taşı oldu.

            Her dönem için günün koşullarının gerektirdiği yeni anlayışların benimsenmesinde öncü oldu. CHP yenileşmenin, Değişimin, Devrimin Türkiye’deki adıdır, geleneğidir.

            90 yıl önce büyük önder M. Kemal Atatürk tarafından başlatılan yolculuğumuzu bugün halkın gönlünde taht kuran dürüst insan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde sürdürüyoruz. 

Sahip olduğumuz bu devasa tarihsel birikimimizi ve geleneğimizi gelecek kuşaklara aktarmak en önemli görevlerimiz arasındadır.

            Yine hep birlikte, baskıların, yasakların arttığı bir dönemde özgürlük ve demokrasi mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

            Orta doğunun kan gölüne döndüğü bir dönemde Yurtta Barış Dünyada Barış söylemini daha yüksek sesle dillendireceğiz. Hukuksuzluğun arttığı bu dönemde adaleti savunmaya devam edeceğiz.

            Irksal, mezhepsel ayrımların körüklendiği bu dönemde hiçbir ayrım gözetmeden inadına insan diyeceğiz.

            Bir kesimin zenginleşdiği diğer taraftan yokluğun, yoksulluğun egemen olduğu bir dönemde ne ezen, ne ezilen hakça bir düzen diyeceğiz. Çünkü biz yüreğinde Cumhuriyet değerlerini taşıyanların, bu değerlere sahip çıkanların, Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı Çağdaş yoldan ilerleyenlerin partisiyiz.

            Bu düşüncelerle bir kez daha başta Gazi M. Kemal Atatürk’ü ve partimizin bu günlere gelmesinde emeği geçenleri saygı ile anıyoruz.

Bugün bir kez daha yaşasın SOL, yaşasın SOSYAL DEMOKRASİ, yaşasın CUMHURİYET HALK PARTİSİ  diyor. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Enver Kiraz

CHP Malatya İl Başkanı

           

www.arguvanhaber.com 

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56