MALATYA ARGUVAN KÖY DERNEKLERİ PLATFORMU TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

Malatya Arguvan Köy Derneklerinin Dayanışma Platformu tarafından 25.03.2011 tarihinde yapılan toplantı sonuç bildirgesi.

MALATYA ARGUVAN KÖY DERNEKLERİ PLATFORMU TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ
25.03.2011 tarihinde yapılan Malatya’da bulunan Arguvan Köy Dernekleri ev sahipliğinde Ankara Arguvanlılar Derneği Başkanı, İstanbul Arguvan Eğitim ve Kültür Vakfı başkanı adına yöneticilerinin katıldığı Arguvan sorunlarının tartışılması, birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla toplandı. Toplantının birinci aşamasını Akören Köyü Derneği ev sahipliğinde yapıldığı, bu toplantıda başta vakıf, Ankara Derneği Malatya’da bulunan köy dernekleri ve belediye başkanlığımızın birlikte hareket etme adına yukarıda bahsedilen bütün birimlerin kopukluk, kırgınlık ve sıkıntıların tümünü geride bırakarak Arguvan adına bir bütünlük içinde hareket edilmesi noktasında müşterek karar alındı. Bu toplantının esas amacı; kırgınlık dargınlık ve geçmişte yapılan yanlışları silmek, ikinci amacıysa Arguvan’da ihtiyaç olan projelerle “ BİRLİKTE NE YAPABİLİRİZ”  Amacıyla Malatya köy dernekleri platformu bu girişimde bulundu ve toplantıyı gerçekleştirdi.
 
Toplantının ikinci aşaması ise Arguvan Belediyesi’nde yapıldı. Bu toplantıda yapılan açılış konuşmasında kırgınlık ve dargınlıkların bitmesi gerekliliği vurgulandı. Arguvan’ın öncelikli sorunlarına geçildi. Belediye Başkanı yaptığı konuşmada; Yoncalı Barajının son durumu hakkında bilgi verdi. Yataklı sağlık merkezi için arsa teminine çalışıldığını, bununla ilgili çalışmalarının yürütüldüğü daha sonra proje üzerinde çalışılacağı, Arguvan’a yapılacak kültür evi yapımı konusunda bilgi vererek bazı birimlerden taahhüt alındığı, toplam bedelinin %50’sinin Kültür Bakanlığı’nca karşılanması amacıyla hazırlanan dosyanın bakanlığa ulaştırıldığı, Bu projelerle ilgili ihtiyaç halinde vakıftan ve derneklerden yardım talebin de  bulunacağı, bu safhada dernekler ve vakıftan bir talebin in olmadığı belediye başkanımızca belirtilmiştir. Yine Belediye Başkanımız Arguvan’ın bir itfaiye aracının olmadığı Arguvan Belediyesi’nin elinde bulunan bir aracın itfaiye aracına çevrilmesi için 40000 (kırk bin) TL’ ye ihtiyaç duyulduğunu belirterek konuşmasını bitirdi. İstanbul Arguvan Eğitim ve Kültür Vakfı adına toplantıya katılan Hasan AYDIN söz alarak; İtfaiye aracı için gerekli olan 40,000(kırk bin) TL’nin Malatya dernekleri tarafından karşılanması ve bu yapılarak Malatya derneklerinin “RÜŞTÜNÜ İSPAT ETMESİ” ni belirtti. Malatya Arguvan köy dernekleri platformu ise; Eğer bir iş yapılacaksa hepimizin taşın altına elimizi koymamız gerektiğini dile getirdi. Geçmişte olan her şeye rağmen Arguvan’la ilgili sivil toplum örgütlerinin olumlu düşünüp yapıcı hareket etmesi gerektiği, Arguvan sivil toplum örgütlerinin birliktelik yönünde tüm olanaklarını seferber etmesi gerektiği belirtildi. Malatya Arguvan köy dernekleri platformunun tüm çabalarının birilik ve beraberliği sağlamaya yönelik olduğu ve bundan sonrada bu iyi niyet ve amaç için çaba harcayacağı düşüncesi belirtilmiş olup Arguvan kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Malatya Arguvan Köy Derneklerinin Dayanışma Platformu

Kaynak: Yusufhan Doğan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56