MALATYA'DA 27 BİN ADET DUT FİDANININ DAĞITILDIĞI AÇIKLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ortak proje çerçevesinde 15 bin beyaz dut, 12 bin kara dut olmak üzere toplam 27 bin adet dut fidanı dağıtıldığı açıklandı.

MALATYA'DA 27 BİN ADET DUT FİDANININ DAĞITILDIĞI AÇIKLANDI
Malatya Merkez ve ilçelerde toplam 27 bin adet dut fidanı dağıtıldı.
 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan yapılan ücretsiz dut fidan dağıtımı ile ilgili bilgiler vererek, Büyükşehir Belediyesi olarak, benzer projelerin başka alanlarda da devam edeceğini söyledi.
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ortak proje çerçevesinde 27 bin adet dut fidanı dağıttıklarını kaydeden Turan, “Bakanlığımız tarafından bu yıl dut yılı ilan edildi.Bizde bakanlığımıza projelerimizi sunduk. Vatandaşlarımızdan başvurular alarak, en az bir dönüm bahçesi olan vatandaşlarımızın taleplerini değerlendirdik. 15 bin beyaz dut, 12 bin kara dut olmak üzere toplam 27 bin dut ağacını ilimiz ekonomisine kazandırıyoruz.
 
Tarımsal Projeler Daire Başkanlığımızın bu projelere benzer; badem, ceviz ve diğer ürünlere yönelik çalışmaları devam edecek. Amacımız tarım kenti olan Malatya’nın nitelikli, sertifikalı kaliteli tarım ürünlerine kavuşmasını sağlamak. Dutun kadim olarak yetiştiği yerlerden bir tanesi de Malatya. Dutun bir diğer özeliği de hiç ilaçlanmayan doğal olan ürünlerden birisi olması. Tarıma dayalı sanayinin önemli ürünlerinden biri olan dut; pekmezinden tutunda kurusuna kadar bir çok alanda kullanılabiliyor. Malatya halkına hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çakır’ın bu yönde koyduğu vizyon çerçevesinde Malatya ekonomisine katkı sağlayacak bu tür projeleri yapmaya devam edeceğiz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen Dut Fidanları Arguvan'da 6 Nisan 2016 Çarşamba günü dağıtıldı.

Malatya Belediyesi 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 09:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56