MALATYA FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

Malatya Valiliği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan, dünya sinemasının son örneklerinin de yer alacağı 100’e yakın filmin gösterileceği “1. Malatya Uluslararası Film Festivali” başlıyor.

MALATYA FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

Malatya Valiliği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan, dünya sinemasının son örneklerinin de yer alacağı 100’e yakın filmin gösterileceği 1. Malatya Uluslararası Film Festivali” başlıyor.

2 Aralıka kadar filmler, sinema seminerleri, atölyeler, sergiler ve söyleşilerle Malatyalılarla ilk kez buluşacak olan Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF), sinemada mizahtemasının yanı sıra ulusal sinemamızın sanatçılarını da Malatyalılarla buluşturacak.

Festival, Türk sinemasına pek çok değerli yapımı sunmuş olan Osman F. Sedenin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı, 1963 yapımı, başrollerini Türkan Şoray, Fatma Girik ve Fikret Hakanın paylaştıkları, Badem Şekeri filmiyle başlayacak. Gösterime Şoray ve Girik de katılacak.

Malatya Uluslararası Film Festivali, Kartal Tibetin yönetmenliğini yaptığı, Kemal Sunalın en sevilen filmlerinden biri olan Tosun Paşayı yeniden izleyicilerle buluşturacak. Malatya Uluslararası Film Festivali, özel bir teknolojiyle Vipsaş Stüdyoları tarafından restore edilen Tosun Paşanın 35 mm kopyasını bastırtarak yıllar sonra yeniden beyazperdeye taşıyacak. Festivalin ardından filmin restore edilmiş kopyası ise ulusal sinema arşivinde yerini alacak.

Kemal Sunalın Anısınabölümüyle, 10 yıl önce kaybettiğimiz Kemal Sunal, yeniden beyazperdede sevenleriyle buluşacak. MUFF ilk yılından başlayarak her yıl, Türk sinemasının, filmleriyle sinemaseverlerin yakından yanıdığı isimlerine de Onur Ödülüverecek. Bu kapsamda ilk Onur Ödülü, Ayşen Gruda ve Erol Günaydına bu gece düzenlenecek açılış töreninde takdim edilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56