MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİNİN MUHABİR YETİŞTİRME KURSU SONA ERDİ

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Gazeteci Yetiştirme Kursu Projesi Koordinatörü Arguvanlı Vahap Güner, yerel basın kuruluşlarının ihtiyaçlarına cevap verecek eleman yetiştirmeyi amaçlayan projenin, Türkiye’deki Gazeteciler Cemiyetleri arasında bir ilk olduğunu belirterek, “Malatya Gazeteciler Cemiyeti Türkiye’deki Gazeteciler Cemiyet ve Dernekler arasında bir ilki başarmıştır dedi.

MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİNİN MUHABİR YETİŞTİRME KURSU SONA ERDİ
Malatya Gazeteciler Cemiyetinin İş-Kur İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlendiği Gazete, Tv, Radyo Yazılı Basın Muhabir Yetiştirme kursu sona erdi.

Malatya Gazeteciler Cemiyetinin İş-Kur il Müdürlüğü ile hazırladığı Muhabir Yetiştirme Kursu 17 Ağustos 2010 günü başlayarak 25 Kasım 2010 günü sona erdi. Kursa katılan 15 kursiyere, hazırlanan eğitim programı doğrultusunda derslerin verilmesinin ardından, kursiyerler Malatya Gazeteciler Cemiyetinde Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenleri ve İş Kur Görevlileri nezaretinde sınava tabi tutuldular. Sınavda başarılı olan kursiyerlere Sertifikaları Aralık Ay’ı içerisinde düzenlenecek Malatya Gazeteciler Cemiyeti Gecesinde törenle verilecek.

TÜRKİYE’DE BİR İLK…

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Gazeteci Yetiştirme Kursu Projesi Koordinatörü Arguvanlı Vahap Güner, yerel basın kuruluşlarının ihtiyaçlarına cevap verecek eleman yetiştirmeyi amaçlayan projenin, Türkiye’deki Gazeteciler Cemiyetleri arasında bir ilk olduğunu belirterek, “Malatya Gazeteciler Cemiyeti Türkiye’deki Gazeteciler Cemiyet ve Dernekler arasında bir ilki başarmıştır. Bu projeyi Cemiyetimizden isteyen Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, projemizin diğer illerdeki Cemiyetler tarafından örnek alınması için Cemiyetlere öneride bulunmayı kararlaştırmıştır. Ayrıca 20’ye yakın Cemiyet Başkanı bizleri arayarak proje konusunda bilgi istemiştir. Malatya’da başlayan bu proje meslek kuruluşlarımız tarafından yakın zamanda tüm diğer illerde de uygulamaya geçilecektir. Proje gereği kursiyerlerden 8’i Basın kuruluşlarımızda istihdam edilecektir” dedi.
 
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56