MALATYA GÜNEŞ TV AŞURE ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Yeni Güneş Medya Grup tarafından birlik beraberlik aşure etkinliği düzenlendi.

MALATYA GÜNEŞ TV AŞURE ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
 Yeni Güneş Medya Grup tarafından birlik beraberlik aşure etkinliği düzenlendi. birlik beraberlik aşure etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi eski Milletvekili Muharrem Kılınç, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belediye başkan yardımcısı Ertan Mumcu, İnönü üniversitesi rektörü Cemil Çelik, TSO başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Keskin, Hacı Beştaş-i  Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli. Cem Vakfı Malatya şubesi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emniyet müdürlüğü, gelir idaresi müdürlüğü, idari müdürler, hababam sınıfı oyuncuları ve kalabalık bir topluluk katıldı.  

Yeni Güneş Medya Yönetim Kurulu Başkanı M. Duran Özkan, geleneksel hale getirdikleri Aşure etkinliğinde her siyasi görüş ve Malatya’nın tüm renklerini içeren bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirtti. Özkan, “Ülke olarak önemli bir eşikten geçerken, birlik ve beraberliğin olmazsa olmaz olarak görüldeğene hepimiz görmekteyiz. Bu gün burada Malatya’nın tüm renklerinin katıldığı  geleneksel aşure günümüzde bu birlik ve beraberliği görmekteyiz” dedi.

Malatya Güneş Tv’nin geleneksel olarak düzenlediği Aşure gününe ilgi büyük oldu. Televizyon binası önünde kazanlar kurularak yapılan aşureye, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İnönü Üniversitesi Rektörü Cemil Çelik, STK temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Başkan adayları yer aldı. Dualar ile açılan kazanlardan katılımcılara Aşure ikramı yapılırken, günsel siyasetde konuşuldu.

Güneş Tv Yönetim Kurulu Başkanı M. Duran Özkan, geleneksel hale getirdikleri Aşure günlerinde Malatya’nın siyasi tüm katılımcılarını ve Malatya’nın sosyal yaşantısını oluşturan tüm renklerini bir araya getirdiklerini dile getirerek, bu birlik ve beraberliği oluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Özkan, “Biz 20 yıllık yayın hayatımızda yansıttığımız duruş ve ilkelerimiz ile Malatyalıların gönlünde bir yerimizin olduğunu biliyoruz. Geleneksel olaark düzenlediğimiz aşure günlerinde toplumun tüm kesimlerinin buluşmasını sağlamaktayız. Önemli bir süreçten geçerken ve siyasi anlamda ezberlerin bozulduğu, devletin  yıllarca ötelediği ülke sorunlarını çözmek için adım attığı bir dönemde bu buluşmaların önemli olduğuna inanıyorum. Bu etkinliğe katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyor ve bu tür birlikteleri daha çok göstermemiz gerektiğine inanıyorum” dedi. 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56