MALATYA GÜNLERİ FİYASKOSUNA MALATYA VALİLİĞİNDEN GARİP AÇIKLAMA

Valilik Fiyaskoyla sonuçlanan Malatya Günlerinin ilgiyle sonuçlandığını iddia etti.

MALATYA GÜNLERİ FİYASKOSUNA MALATYA VALİLİĞİNDEN GARİP AÇIKLAMA

Fiyaskoya Valilikten Garip savunma

Malatya Valiliği, İstanbul’da 26-29 Mayıs 2011 Tarihlerinde düzenlenen Malatya Günlerinin tanıtım eksikliği nedeniyle fiyaskoyla sonuçlanmasının ardından yaptığı yazılı açıklamada Malatya Günlerinin son iki günde ilgi gördüğünü iddia etti.

Malatya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada yaklaşık bin kişinin ziyaret ettiği Malatya günlerinin son iki günde beklenen ilgiyi gördüğü savunularak, Malatya Günlerinin tüm İstanbul’luların katılımına hitap edecek içerikte organize edilerek gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

Valilik Yazılı açıklamasında şunları belirtti:

“26-29 Mayıs 2011 tarihleri arasında, Valiliğimiz sorumluluğunda, Ülkemizin en önemli ticaret merkezi ve en kalabalık şehri olan İstanbul’da; Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sanayi ve Ticaret Örgütleri, Sivil Toplum Örgütleri,  Özel Sektör Temsilcileri, Kültür ve Turizm Kuruluşları ve Firmaları, Gıda Firmaları, Restaurant ve Cafe İşletmeleri, Müzik ve Folklör Toplulukları ile Malatya’mızın tanınmış ses sanatçılarının yer aldığı Malatya Günleri Etkinlikleri tüm İstanbullular’ın katılımına hitap edecek içerikte organize edilerek gerçekleştirilmiştir.

Birincisini 7-10 Ekim 2010 tarihleri arasında Ankara ilinde gerçekleştirdiğimiz “Ankara Malatya Günleri” siyaset, sanat, iş dünyası, Ankara’da yaşayan Malatyalılar ve Ankaralılardan büyük ilgi görmüş, zengin içeriği ile her kesimin beğenisini toplamış ve bu alandaki önemli bir eksikliği gidermiştir.  Etkinliklere katılan esnaflarımız da yapmış oldukları alışveriş ve tanıtım faaliyetlerinden memnuniyetlerini çeşitli vesilelerle dile getirerek, İstanbul’da da böyle bir etkinliğin düzenlenmesi taleplerini sıklıkla dile getirmişlerdir. Buradan hareketle “Malatya Günleri” etkinliklerinin “geleneksel” hale getirilmesi ve çok sayıda hemşehrimizin yaşadığı İstanbul ilinde de düzenlenerek İlimizin tarihi, coğrafi, kültürel ve ekonomik değerlerinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına katkı sağlanması amaçlanmıştır.

Tanıtım organizasyonları ve buralarda gerçekleştirilen aktiviteler öncelikli olarak haber niteliği taşımakta ve medya kuruluşlarının ilgisini çekmektedir. Bu sayede çok sayıda basın-yayın kuruluşu etkinlikler süresince dikkatini etkinlik alanında yoğunlaştırmakta ve yayınlarında tanıtım günleri ile ilgili haberlere yer vermektedirler. Bu açıdan Ankara ve İstanbul’da düzenlenmiş olan “Malatya Günleri” etkinlikleri ile yazılı ve görsel medyada sıkça yer alınarak İlimizin marka değerinin artırılmasına önemli katkı sağlanmış,  kamu ve özel sektör kuruluşları tarihi, turistik ve ekonomik değerlerin tanıtımı konusunda vizyon oluşturmuşlardır.

Dört gün devam eden tanıtım günlerinde her akşam farklı bir sanatsal etkinliğe (konser, halk oyunları gösterisi, yöresel oyunlar vb.) yer verilmiş, ticari zenginliklerimizin yanı sıra ilimizin kültürel değerleri de İstanbul’a taşınmıştır.

İlk iki günün (Perşembe-Cuma) çalışma günü olması nedeniyle beklediğimizden az sayıda ziyaretçinin geldiği etkinlik alanımız Cumartesi ve Pazar günü çok sayıda İstanbullu ve İstanbul’da yaşayan hemşehrimizin katılımıyla sonlanmıştır. Artık geleneksel hale getirmiş olduğumuz “Malatya Günleri” etkinliklerinden İlimizin marka değerinin artırılması konusunda daha fazla yarar sağlanması için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Bu vesileyle İlimizin ticari ve kültürel değerlerinin İstanbul’a taşınmasında emeği geçen tüm kamu ve özel sektör temsilcilerine teşekkür ederiz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56