MALATYA İNÖNÜ STADYUMU ARTIK, HALKA AÇIK

Malatya İnönü Stadyumu’nun kapılarını açık bulduk.

MALATYA İNÖNÜ STADYUMU ARTIK, HALKA AÇIK
Bugün Malatya İnönü Stadyumu’nun kapılarını açık bulduk. Sabah erken saatlerde gelen yurttaşların stadyumdaki yürüyüş parkurunda tempolu yürüyüşlerini görüntüledik.
Stat Amiri Cem Emre’den, yağmurun aşırı yağdığı günler, stadyumu halka açamadıklarını öğrendik. Cem Emre: “Stadyumdan Malatya’da yaşayan halkımızın yararlanmasını sağlıyoruz. Yalnız, yağmurun aşırı yağdığı günler, kapıyı açamıyoruz. Yürüyüş yolunda çukurlar oluşuyor, toprak zemin aşırı ıslakken. Sonra o çukurları düzeltmek zor oluyor. Yürüyüş yolu hafif kuruyunca sorun olmuyor.” dedi.
                Stadyumun kapalı olduğunu, ne zaman açılacağını gösteren bir yazıyı neden kapıya asmadıklarını sorduğumuzda “Kapıya ne kadar duyuru asarsak asalım, birileri duyuruyu astığımız yerden indiriyor. Kapının iki kez, zilini söktüler. Kapının önündeki çimleri bile söküyorlar. Stadyumu kendi evi gibi görenler çoğunlukta; ama elindeki tüm atıkları stada atanlar da yok değil. Biz de halkımızdan, stadı temiz tutmalarını, çimleri ezmemelerini bekliyoruz.” dedi.
                Antrenör Mahmut Aluçluer’den de obeziteyle mücadele kapsamındaki çalışmalara ne zaman başlayacakları konusunda bilgi aldık. Mahmut Aluçluer: “Bizden böyle bir çalışma istendi. Diğer antrenör arkadaşlarımızla birlikte karşılık beklemeden halkımızın sağlığı için katkıda bulunmaya hazır olduğumuzu söyledik. Obeziteyle başı dertte olan insanlarımızı, hekim tavsiyesi ve raporu olmadan çalıştıramayız. O sorumluluğu alamayız. Hekimlerimiz gönderirse çalıştırabiliriz.” şeklinde konuştu.
Yürüyüş yapan insanlar da İnönü Stadyumu’nda güvenli ve temiz bir ortamda spor yaptıklarını, stadyum kapalı olduğunda Mişmiş Park’a doğru egzoz dumanları arasında beton zeminde yürümek zorunda kalmak istemediklerini dile getirdiler.
 
Sultan KILIÇ - Malatya

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56