MALATYA VALİLİĞİNE VASİP ŞAHİN ATANDI

Malatya Valiliğine Düzce Valisi Vasip Şahin'in atandığı öğrenildi.

MALATYA VALİLİĞİNE VASİP ŞAHİN ATANDI

Malatya Valisi Ulvi Saran'ın Başbakanlık Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı görevine atandığı, Malatya Valiliğine ise Düzce Valisi Vasip Şahin'in getirildi.

SARAN MÜSTEŞAR OLDU..

Malatya'nın eski Valisi Halil İbrahim Daşöz'ün Amasya Valiliği'ne atandığı 2009 yaz kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi iken ilk Valilik görevi olarak Malatya'ya atanan Doç.Dr. Ulvi Saran Malatya'daki görevine 1 Temmuz 2009 tarihinde başlamıştı.

Malatya'da 3 yıl 1 ay süreyle görev yapan Doç.Dr. Saran'ın, hazırlanan son Valiler Kararnamesi ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı görevine atandığı belirtildi.

MALATYA'NIN YENİ VALİSİ..

Malatya Valiliğine ise Düzce Valisi Vasip Şahin'in atandığı öğrenildi. 48 yaşında olan Şahin'in, daha önce Pütürge ilçesinde Kaymakamlık görevinde bulunduğu belirtildi.

Şahin'in özgeçmişi şöyle:

Vasip ŞAHİN, 1964 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzincan’da tamamladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

1986 yılı Haziran ayında Erzincan Kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1987 yılında bir yıl süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla; Kastamonu - Küre, Malatya - Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, Muş Vali Yardımcılığı, Bolu - Mudurnu, Ankara - Kızılcahamam ilçelerinde kaymakamlık, Düzce Vali Yardımcılığı yaptı.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görevde bulundu. Eylül 2005 – Ağustos 2008 tarihleri arasında İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı, 5 Ağustos 2008 tarihinden itibaren İller İdaresi Genel Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevi yürütürken 11.05.2010 tarihinde Düzce Valiliği görevine getirildi. Son kararname ile Malatya Valiliğine atanan Vasip Şahin, evli ve üç çocuk babası olup İngilizce biliyor.

Malatya Haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56