MALATYA YAĞMURA TESLİM OLDU

Malatya'da öğleden sonra başlayan ve akşam saatlerine kadar aralıksız devam eden yağış, alt yapının yetersizliği nedeniyle adeta yaşamı felce uğrattı.

MALATYA YAĞMURA TESLİM OLDU

Malatya'da öğleden sonra başlayan ve akşam saatlerine kadar aralıksız devam eden yağış, alt yapının yetersizliği nedeniyle adeta yaşamı felce uğrattı. Birçok ev ve işyerini su bastı.

Saat 15.30 sıralarında başlayan, zaman zaman "bardaktan boşalırcasına" yoğunlaşan yağış sırasında Kanalboyu'ndaki Derme Suyu'nda seviye yükseldi, iki taraftaki yol da adeta dere haline geldi. Yine Fuzuli Caddesi, eski belediye civarı, Eski Şire Pazarı, Kasap Pazarı, Çevreyolu yan yollar ve Sanayi Alt Geçidi ile Akpınar'da da "Venedik"i andıran görüntüler ortaya çıktı.

Yağmursuyu drenaj sistemi projeleri ile ilgili daha önce belediye yetkililerinin yaptıkları iddialı açıklamalara karşın, yoğun yağış mevcut sistemlerin yetersizliğini ortaya koydu. Bu arada, yağmur beklenmesine ve Meteoroloji'nin bu konuda uyarmasına karşın, daha önceden dolmuş ve tıkanmış durumda olan rögarlar temizlenemediği için, su tahliyesinde sıkıntı çekildi. Birçok yerde de, rögar kapaklarının asfaltla sabitleştirilmiş olduğu, İtfaiye'nin tıkanma noktalarını açma çabaları sırasında ortaya çıktı.

Malatya Haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56